פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:16

תהליך גישור בסימן שאלה

שלום, בעלי ביקש גט, והחלטנו לפנות לגישור. עם זאת, אני מרגישה שהוא לא לגמרי ישר איתי. למשל, אנחנו מנהלים חשבונות נפרדים, ובגדול מעודכנים במה שקורה בחשבון אחד של השני. אתמול גיליתי שבחשבון שלו יש הרבה פחות כסף ממה שאמור להיות. יש לי עוד כמה דוגמאות מהסוג הזה. בקיצור - אני חוששת שהוא מנסה לרמות אותי. האם כדאי לעצור את הליך הגישור?
חשש למרמה וגישור ‏(עו"ד ברק רובין)
10:08

חשש למרמה וגישור

הי אלינור יקרה,
הרבה פעמים עולה החשש שצד ינסה להעביר כספים כדי להקטין את חלקו במסת הנכסים המשותפת.
אך אני מציע דוקא לנצל את העובדה שאתם בהליך גישור כדי לנסות לבדוק עובדתית אם זו מציאות הדברים אצלכם או רק חשש.
מציע שתעלי את העניין מול המגשר, בשיחה פרטית, ותתיעצי איתו מה יש בדעתו לעשות בעניין.
המגשר יכול, לדוגמא, לבקש מכם שתגישו לו דפי חשבון מהבנק כולל התאריכים המתאימים, כל זאת במסגרת פעולת מיפוי הנכסים.
אם אכן הועבר כסף הרי הדבר יתגלה ותוכלו להגיע להסכמות על השבתם או העברת מחציתם אלייך או הסכמות אחרות לגביהם. אם בעלך יסרב לתת גילוי או הסבר ראוי לפשר העברת הכספים, אז כבר מדובר בפעולה שאינה בתם לב ואינה בדרך מקובלת ובמצב זה אכן יש מקום לשקול לסיים את ההליך.
במצבים כאלה למגשר יש תפקיד מכריע לנסות להביא את אותו צד חזרה לדרך הישר, כלומר להקפיד, ככל שניתן, שהליך הגישור יתקיים בשקיפות ובהוגנות. שכן, מדובר בעצם באינטרס האמיתי של כל הצדדים. נסיונות להגיע ליתרונות ארעיים, חד צדדיים, בלתי הוגנים, מחבלים אנושות בהליך וגורמים לתוצאות שליליות, כגון: פניה לאפיקים לוחמניים בבתי המשפט. אפיקים אלה רחוקים מהאינטרס האמיתי של כל צד להליך, כולל אותו צד שפעל בצורה בלתי הוגנת שכן סביר שאם היתה העברת כספים אסורה, הרי היא תתגלה בבית המשפט ותתקבל ביטוי בפסק הדין. כאמור, כל זאת אפשר למנוע מראש בעזרת פעולה נכונה של המגשר. בהצלחה.

מידע על גישור ויישוב סכסוכים