פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
גישור ‏(חיותה)
13:12

גישור

האם נתקלת במצבים בהם גישור באמת עזר במצב של בגידה? ואני לא מדברת על "עזר" לתקופה קצרה שבסופה בני הזוג נפרדו, אלא על זוגות שנשארו יחד לאורך זמן בזכות התהליך. האם יש נתונים לגבי מצבים שכאלה? תודה.
גישור ובגידה ‏(עו"ד ברק רובין)
17:48

גישור ובגידה

חיותה יקרה
התשובה שלי היא כן.
צדדים שעברו ארוע של בגידה יכולים להגיע לריפוי באמצעות הליך טיפולי מתאים, בין אם טיפול אישי או זוגי ובין אם באמצעות גישור.
לאחר ארוע בגידה לרוב פונים לגישור לשם עריכת הסכם ממון וגירושין ולאו דוקא לשם קיום הזוגיות, אך אין הכרח כי כך חייבים לפעול. משאלתך כאן אני מעריך שעברת אירוע של בגידה ורצונך הוא לנסות לשקם את הזוגיות, ואת שואלת האם יש בכלל סיכוי להצליח בכך.
מנסיוני התשובה היא כן. יש סיכוי, אבל זה מחייב עבודה, זה מחייב כנות ואומץ, להעיז לגעת בכאב. אני חושש שקיצורי דרך לא יועילו כאן. מדובר בתהליך מורכב שמאד התלוי, בין היתר, במסוגלות הצד שנפגע, לראות את התמונה הכוללת, להסכים לקחת אחריות על הצד שלו בכך שבני הזוג הגיעו למציאות שכזו. להסכים להיות בסיטואציה עצמה, עם כל הכאב האדיר שהיא מביאה, להסכים שלא "לנצל" סיטואציה זו ליצירת סיטואציה חדשה - סיטואציה בה הוא שם עצמו כקורבן. המציאות היא הזדמנות - או שבוחרים לצמוח או לצנוח. לפעמים המציאות מזמנת לנו מבחנים מאד כואבים, אך תמיד הבחירה בידנו - לראות את התמונה כולה ולהגיע להחלטה מודעת וכנה לפי האמת הפנימית והרצון האמיתי. וטוב לזכור כי גם אם ההחלטה בידנו, התוצאה לא. יכול מאד להיות שגם אחרי כל התהליך בסוף תגיעו למציאות של פרידה. זה בסדר גמור, כל עוד הדרך הייתה ממקום מודע ומדוייק. חשוב לזכור כי בגידה היא לעיתים קריאה נואשת לשינוי, להתעוררות. לעיתים אכן הקריאה היא לסיום הקשר, אך לעיתים הקריאה היא למעשה הפוכה - לקירבה אמיתית, קריאה לרוח חדשה של אהבה וחברות. הליך גישור נכון יכול לעזור לצדדים, באמצעות כלי תקשורת נכונים והרבה הכלה אמפטית, לזהות מה הם באמת רוצים ולעזור לצדדים לממש רצונם זה. בהצלחה.

מידע על גישור ויישוב סכסוכים