פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
08:10

גישור בין בני זוג

האם בני זוג מגיעים להליך של גישור על מנת לפתור בעיות לפני שהם מתגרשים? או שיש סיבות נוספות?
גישור במשפחה ‏(עו"ד ברק רובין)
10:51

גישור במשפחה

גל יקרה,
רוב הזוגות אכן מגיעים אליי במטרה להגיע להסכמות בכל העניינים הקשורים בפרידה וגירושין, כגון: קביעת משמורת, הסדרי ראיה, חלוקת רכוש ומזונות. יש היום מודעות הולכת וגוברת עד כמה נכון, מכל הבחינות, להיפרד בדרך הגישור ולא בדרך ההתדיינות המשפטית. ההתדיינות המשפטית ארוכה, מתישה, יקרה ותוצאתה בפסק דין כפוי, שלא הצדדים ערכו, אך הם מחויבים לקיים. לא פלא שאנו רואים כל כך הרבה זוגות שהתעקשו להלחם בבתי המשפט, אם כדי לנקום, אם כדי להתיש, ומוצאים עצמם מותשים, חסרי כיס ועם לב שבור, מתדיינים שוב ושוב, מפירים הסכמים, ממרים לעצמם ולמשפחתם את החיים ובמשך שנים לאחר גירושיהם שומרים על קשר השנאה והאיבה כאילו זה אוצר ממש. בשביל זה אנחנו כאן בעולם הזה?
לא!! אפשר אחרת ודרך הגישור היא הדרך הנכונה והיעילה ביותר לפתור סכסוכים בין בני זוג בעת פרידה וגירושין.
ולשאלתך, גם אם זה רוב מכריע של הפונים, עדיין יש מקרים רבים של בני זוג, המצויים בקונפליקט קשה ביניהם אך מחליטים לנסות לגשר על הפערים והקשיים ומנסים להגיע להסכמות למען יצירת מרחב יותר שקט בביתם, לאפשר תקשורת נכונה יותר. לנסות למזער חיכוכים מיותרים. לעתים עצם הפניה למגשר בעניינים שכאלה היא מעין תמרור אזהרה עצמי של בני הזוג כאילו אומרים לעצמם: "אם לא נפעל כעת לפתרון הבעיות הקשות בינינו, מחר נמצא עצמנו ברבנות וזה לא מה שאנו באמת רוצים"..
עניינים נוספים יכולים להיות סכסוכים שיש למי מבני הזוג עם ההורים או בני המשפחה האחרים של בן הזוג, רצון למצוא פתרונות לסיכונים כלכליים שלוקח בן זוג אחד שהשני לא מסכים להם, ענייני הורות ועוד.

מידע על גישור ויישוב סכסוכים