פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
20:17

תהליך גישור - תשלום

שלום, אני ובעלי פרודים כבר תקופה ארוכה, ויש לנו חלוקה מסוימת של רכוש - לא רשמית. בעלי הציע גישור, ולי אין עניין בגישור. לדעתי זה בזבוז כסף. האם אפשר להטיל את העלויות עליו?
הליך גישור - האם בזבוז כסף? ‏(עו"ד ברק רובין)
11:42

הליך גישור - האם בזבוז כסף?

שולי יקרה,
כמו שאת יכולה לתאר, לא רק שאני לא חושב שהליך גישור הוא בזבוז כסף, אלא אני יודע שהליך גישור הנו חסכון אדיר בכסף ובמשאבים אחרים כגון משאבי לב. הליך הגישור הנו הליך מהיר וזול באופן משמעותי מההליך המשפטי. הליך משפטי בתחום זה יכול לעלות עשרות אלפים ולעתים מאות אלפי שקלים לכל צד וזה עוד לפני שדיברנו על הזמן המבוזבז, כאב הלב לילדים והשינאה שרק גוברת. גישור אפשר לסיים בעלות ממוצעת של כ 3000-4000 ש"ח לכל צד תלוי במורכבות ההליך ואורכו וכמובן זהות המגשר. ניכר מדברייך שהסכסוך ביניכם מצומצם היקף, כך שיתכן שתוכלו אף להוזיל משמעותית סכומים אלה.

לדברייך, יש לכם חלוקה מסויימת של הרכוש, לא רשמית. לדעתי מוטב כי תסדירו את עניינכם, תגיעו להסכמות ותאשרו הסכמות אלה כדין. כלומר אישור הסכם בבית משפט. הדבר חשוב גם ברמה הקניינית כלפי צדדים שלישיים, שלא חלילה יבוא צד ג' כלשהו, בין אם נושה ובין אם קונה בתם לב, ויטען לזכויות בחלקך.

ניתן עקרונית להתנות הליך גישור בכך שהאחר יישא בעלותו. אך לטעמי זו טעות. חשוב מאד להצלחת ההליך ששני הצדדים יהיו בנוכחות מלאה וברצון אמיתי וכן להגיע להסכמות הוגנות ונכונות. אם רק אחד משלם על ההליך משהו נפגם ולדעתי זה לא כדאי.

מידע על גישור ויישוב סכסוכים