פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
06:16

תהליך גישור אחרי בגידה ורמאות

שלום, אני ובעלי עומדים לפני גירושין. תחילה הוא בגד בי, אחר כך ניסה להבריח סכום גדול של כסף מהחשבון המשותף, ועכשיו הוא מציע תהליך גישור - כי הוא לא רוצה לבזבז כסף על עורך דין. אני פוחדת ללכת לתהליך גישור כי אני לא סומכת עליו. האם אפשר להגיע להליך עם עורך דין משלי?
פחד ממרמה בגישור ‏(עו"ד ברק רובין)
11:32

פחד ממרמה בגישור

רוני יקרה,
הפחד שלך מובן מאד. ראשית אכן אפשר להגיע לגישור עם עו"ד, אך אני בכל זאת ממליץ לנסות ראשית לקיים את הגישור ללא עו"ד. נוכחות של עורכי דין בתהליך גישור עלולה להקשות על התהליך. בעיניי חלק משמעותי של ההליך הנו בכך שהצדדים עצמם לוקחים אחריות על התהליך ומגיעים בעצמם להסכם הנכון ביותר עבורם, הסכם שגם צריכים לקיים במשך שנים רבות.
תשקלי להתחיל את התהליך ללא עו"ד אבל לקחת ייעוץ משפטי מאחורי הקלעים, כדי שתקבלי הנחיות מקצועיות מתאימות, לדוגמא: לדרוש נתונים מלאים על תנועות כספים בחשבונות, תיעוד מלא של הזכויות הפנסיוניות, פנייה לאקטואר במקרה הצורך, בדיקות שמאי של נכסי נדל"ן ונכסים עסקיים ועוד. מומלץ גם שתקיימי מפגש נפרד עם המגשר בו תשתפי אותי בחשש שלך מהליך גישור עקב פעולות המרמה של בן זוגך לשעבר. את בהחלט יכולה לחזור ולבקש מהמגשר סיוע בעניין זה. המגשר,כצד ניטרלי, חייב לדאוג לתקינות ההליך, לוודא קבלת מסמכים דרושים, להקפיד על קיום הגישור בתקשורת מכבדת וראויה.
במקרה הצורך תוכלי לבקש שהמגשר יקיים גם פגישות עם עורך הדין שלך.
חשוב להדגיש כי הליך הגישור חסוי ולכן אם אחרי מספר פגישות תראי כי אין טעם בהמשך ההליך תוכלי כמובן להפסיקו חד צדדית.
לגבי החשש שלך שזה עלול להיות בזבוז כסף - אם תצליחו בגישור מדובר בחיסכון אדיר בכסף ובמשאבים נפשיים. לכן, לטעמי, גם מבחינה כלכלית, עצם הסיכוי שההליך יצליח שווה את הסיכון שהוא ייכשל. מדובר בסכום שולי ביחס לעלויות של הליכים משפטיים. כדי להימנע מהוצאות מיותרות אולי מוטב להגיע להסכמות עם המגשר לתמחור הליך שלם עם אופציה לתמחור לפי מפגשים בפועל, במידה וההליך יסתיים ללא הסכם.
מאחל לך בהצלחה, ברק.

מידע על גישור ויישוב סכסוכים