פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
07:59

האם לערב את הילדים?

אנחנו פרודים ורוצים להתחיל תהליך גישור בהסכמת שנינו כדי לנסות לראות אם אפשר בכל זאת להישאר. יש לנו ילדים - שניים בני עשרה ואחד בן 8 והם כמובן מאוד רוצים שנישאר יחד. האם לערב אותם ולספר להם שאנחנו מנסים תהליך גישור כדי לבדוק אם אפשר להישאר או שזה רק יכול לטעת בהם תקוות שווא ואם לא יצליח יגרום למפח נפש נוראי? השיקול של כן לשתף נובע, כמובן, מהרצון שלי שהם ידעו ויאמינו שאנחנו כן עושים הכול כדי להישאר... תודה.
12:50

האם לערב ילדים בקיום גישור

יעלה יקרה,
תודה על שאלתך, מדובר בנושא מאד חשוב.
באופן כללי אני מציע לך להאמין באינטואיציה ההורית שלך, אין בעולם מי שמכיר את ילדייך כמוך וכמו בעלך. אתם יכולים "לתרגל" תקשורת מקרבת בעניין זה ממש, קחו את העניין כחלק מהניסיון שלכם להגיע להסכמות ואולי להצליח להיות יחד. דברו ביניכם בפתיחות על עניין זה, שתפו ברגשות -בכאב, בחששות ובפחדים, ונסו להגיע להסכמות. זה עשוי לקרב ביניכם, לבנות אמון, שבתקשורת נכונה אתם פשוט מסוגלים לעשות את זה, בין אם לחזור להיות יחד ובין אם להיפרד בצורה מכובדת.

באופן אישי אני מאמין שמוטב לשתף את הילדים בעניין זה. הילדים מרגישים טוב מאד מה קורה בבית, הם לא חייבים מילים כדי להבין מה קורה, הסנסורים שלהם פתוחים וקולטים, אנרגיות רעות, כעסים, טינה, תקשורת אלימה, בדיבור או שלא בדיבור. הבעיה היא שבהעדר תקשורת ישירה ומכבדת מולם, אתם רק מגבירים את הפחד שלהם, הפחד מהלא נודע, זה מלמד אותם לאבד אמון בסיסי בקירבה, לפחד מאהבה, יש לכך השלכות קשות מאד לדרך שהם חווים זוגיות וזה עלול להשפיע עליהם באופן משמעותי בהמשך חייהם. לכן לדעתי חשוב מאד לתקשר מולם כי אתם אמנם בקשיים, ממש כפי שכל אחד מהם יכול להיות בקשיים מול אח או חבר בכיתה, אבל אתם עושים כל מה שאפשר כדי לנסות לחזור להיות חברים. חשוב לדבר איתם בכנות, לילדים יש רגישות מוגברת לטיוח. זה שהם קטנים לא אומר שלא מגיע להם שיחה בוגרת, פתוחה וכנה. כמובן שיש לשים לב למסוגלות האישית של כל אחד מהם, רצוי לדבר איתם בנפרד. מה שיכול בן 15 להכיל אינו זהה לבני 9. עצם השיחה איתם היא פעולה מעצימה מאד, הן לכם והן לילדכם.
בהצלחה, ברק.
14:22

תודה רבה על תגובתך

אני מאוד מסכימה עם הגישה שלך, עכשיו נשאר רק לשכנע את הבעל, שמעדיף, כמובן, לא לדבר על הדברים כדי לא לעורר בהם תקוות. האם יש לך רעיונות שיעזרו לי להעביר אותו לצד שלי בלי לגרום למתחים גדולים יותר מאלה שכבר יש?
15:44

לפעמים מבעד למסך האיבה יש כבר הסכמה

לפי דברייך אני מבין שהפחד של בעלך הוא לא מהשיחה עם הילדים על הגישור שבכוונתכם לקיים ואם תחזרו להיות יחד או תפרדו, אלא יותר פחד מלגרום לילדים שלכם לפתח ציפיות שתחזרו להיות יחד.

אם כך, את יכולה לומר לו שלמעשה את לגמרי מסכימה איתו וגם את לא רוצה שהם יפתחו ציפיות שווא, אבל כל רצונך למנוע את קשר השתיקה שעלול רק לפגוע בילדים הרבה יותר וכי דווקא שיחה כנה עם הילדים עשויה למנוע מהם בניית ציפיות.
במילים אחרות, במקום לשכנע אותו לעבור לצד שלך, תשכנעי אותו שאת בצד שלו :)

מידע על גישור ויישוב סכסוכים