פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
גישור נדל"ן ‏(רווית)
11:14

גישור נדל"ן

כיצד תהליך גישור מסייע במקרים של עסקות נדל"ן?
גישור בנדל"ן ‏(עו"ד ברק רובין)
15:46

גישור בנדל"ן

רווית יקרה
אשמח לענות לשאלתך אך אני מציע שתפרטי קמת יותר.
תודה
ברק
15:40

עומדת לחתום על הסכם ממון

לי יש דירה על שמי ובן זוגי מגיע ללא רכוש. אני מעוניינת לשמור על זכויותי ובן זוגי מתעקש לא לחתום על הסכם. האם גישור יכול לעזור לנו?
הסכם ממון ‏(שלומית בן שחר-עידן)
08:10

הסכם ממון

מדובר כאן בעמדה עקרונית,שלא מבשרת טובות.נרא הכי יש להסביר לבן הזוג ואם גם אז לא יסכים-להסיק מסקנות מתבקשות.
הסכם ממון ‏(עו"ד ברק רובין)
11:09

הסכם ממון

רוית יקרה,
אחוז הגירושין הגבוה בארצנו גורם לרבים לשקול לחתום על הסכם ממון בטרם הנישואין. לעיתים הלחץ לחתום על הסכם ממון בא מכיוון ההורים, החוששים מאובדן רכוש שנצבר בעמל רב ורוצים לשמור על האינטרסים של יקיריהם וזה מאד מובן.
אבל מה שלא מובן זו הדרך. לרוב הרצון שהסכם ממון יחתם לפני הנישואין מופיע באמצעות לחץ, התניית תנאים ותקשורת לקויה.
אפשר וצריך לעשות זאת אחרת. ההחלטה להינשא היא כנראה ההחלטה הכי מהותית בחיינו. מדוע לערבב עניין מקודש זה עם כעסים ופחדים? כמו תמיד הדרך הנכונה היא תקשורת. ראי זו כמתנה שקיבלת בטרם ברית הזוגיות שלכם, שהרי ללא תקשורת טובה יש לכם סיכוי קלוש לצלוח את האוקיינוס הזוגיות. דברי עם בן זוגך, בגובה העיניים, לא מעל, לא מתחת. אולי דוקא בגלל שאת באה עם גב כלכלי איתן מבן זוגך, את יכולה להרשות לעצמך להיות יותר רגועה וקשובה אליו, לשמוע איך עניין זה פוגש אותו. נסי לגרום לאהובך לדבר על רגש ותחושות ואם יפנה לכיוון כעס והאשמה תכווני אותו חזרה לרגש. יש פה שיחה לא מדוברת שחשוב מאד להעלותה על פני השטח. אתם ממש יכולים לצמוח ממתנת החתונה הזאת.
אל תכעסי אם אזמין אותך להניח לרגע את העקרונות והרעיונות היפים ולחזור לכאן, לבסיס. זוגיות טובה מבוססת על תקשרורת נכונה ופתוחה. לא חייבים להסכים אבל מוטב להקשיב. את לא חייבת לוותר על זכויותיך אבל יש לך חובה אחת פשוטה - לתקשר את עצמך בכבוד, באומץ ובכנות. אחרת באמת אין טעם להכנס למים. זו לא בריכה, שאתם נכנסים לטבול בה, אין מציל בסככה, זה אוקיינוס והנסיונות שמצפים לכם רק יעמיקו.
ולשאלתך, גישור אכן יכול מאד לעזור כאן, לכל קונפליקט יש פתרון יצירתי שממתין שיגלו אותו. אבל גם כדי להגיע לגישור צריך הסכמה. תקשורת, תקשורת, תקשורת. בהצלחה, ברק.

מידע על גישור ויישוב סכסוכים