פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
הליך גישור ‏(חגית)
07:59

הליך גישור

שלום. אנחנו בהליכי גישור כבר כחודשיים ולא נראה שמשהו מתקדם. כמה זמן מומלץ לתת לעניין והאם יכול להיות שבעצם הכשל טמון במגשר? אשמח לדעתך. תודה.
כשל בהליך הגישור ‏(עו"ד ברק רובין)
18:43

כשל בהליך הגישור

חגית יקרה,
ישנן מספר סיבות עיקריות לכשלים בגישור. לרוב הסיבה פשוטה למדי - צד שכלל לא מעוניין להגיע להסכמות או אפילו להיפרד ועושה ככל יכולתו לחבל בתהליך ע"י העלאת דרישות בלתי רלוונטיות או לא סבירות. סיבה אחרת היא כעס חזק מאד, לרוב עקב מעשי בגידה, ובמקרי קיצון זה פוגע בסיכויי ההצלחה, שכן לעיתים הרצון בנקמה מעוור את אחד הצדדים מלראות את האינטרס האמיתי שלו.
סיבה נוספת אכן יכולה להיות במגשר לא מתאים, בין אם מחוסר נסיון בתחום הנדרש ובין אם מסיבות פרסונליות, תכונות אישיות או תחושה של צד לגישור שהמגשר אינו נייטרלי. הליך גישור בין בני זוג מחייב מגשר בעל יכולות תקשורתיות גבוהות. לעיתים קרובות הטונים בגישור עולים, כאב עמוק, בכי ואף צעקות. לא כל מגשר ניחן בתכונות הדרושות להתמודד עם מצבים שכאלה. מגשר טוב לא רק שידע להכיל את הרגשות הללו ולתת להם מקום בגבולות הסביר, אלא אולי אף יצליח לעשות שימוש ברגשות אלו ככלי לפתרון הסכסוך במקום לראות בהם מכשול.

מידע על גישור ויישוב סכסוכים