פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
16:11

כיצד מתנהל תהליך של גישור?

מה עושים במקרה במקרה שצד אחד מעוניין בהליך גישור והצד השני לא? אני ממש רוצה לשמור על הליך גירושין ברוח טובה ככל הניתן, למעו הילדים, אבל הבעל חושב שגישור זה בזבוז כסף...
הגישור - האם סתם בזבוז? ‏(עו"ד ברק רובין)
16:59

הגישור - האם סתם בזבוז?

רינה יקרה,
יש תנאי אחד הכרחי לקיום הליך הגישור והוא שהצדדים יגיעו אליו :) אם בעלך לא מאמין בגישור וחושב שזה בזבוז כסף סביר שלא יגיע לקיימו. וגם אם כן יגיע למפגש ויחזיק ברעיון שלו שזה סתם בזבוז כסף, סביר להניח שלא תגיעו להסכמות ואכן יהיה זה בזבוז כסף. בבחינת רצית בזבוז - קיבלת.
אבל אם בעלך יבוא נקי מדעות קדומות, יאמין שכל מה שנדרש למציאת הסכמות זו תקשורת מכובדת ומכבדת, כנות ואומץ, אז יש סבירות גבוהה מאד שהוא יגלה בעצמו, שלא רק שהליך הגישור אינו בזבוז כסף אלא הוא שווה הרבה יותר מכל זהב.
הליך הגישור הוא באופן מובהק ומוחלט זול לאין ערוך מהליך משפטי וזאת עוד לפני העיקר שהוא מאפשר: בניית אמון ביכולת הצדדים לתקשר ביניהם, כלים חדשים ליישוב סכסוכים בעתיד, הקשבה לאחר והכלה של מצבו, צמצום משמעותי בפגיעה בילדים, צמצום הסכסוך למינימום הנדרש ללא ניפוח מיותר רק מטעמים טקטיים ואסטרטגים. המשך יישום ההסכמות אליהם הגיעו הצדדים בכבוד ולא מתוך הכרח, כפי שהדבר קיים כשניתן פסק דין על ידי גורם שאינו הצדדים עצמם, העצמה אישית של כל אחד מהצדדים בנפרד כמעין הכנה ליציאה לדרך חדשה ועוד ועוד.

הגישור, אם מאמינים בו ובאים לקיימו מתוך רצון אמיתי וכן - הוא מתנה גדולה.
גודל המתנה כמידת האחריות, הכנות והאומץ שמביא כל צד להליך הגישור.
מי שמאמין מרוויח.
את מוזמנת לתת לבעלך לקרוא את מה שכתבתי כאן. הוא כמובן מוזמן לשאול שאלות כאן, או אף לשוחח איתי טלפונית.
בהצלחה, ברק

מידע על גישור ויישוב סכסוכים