פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:55

גישור בין חמה לכלה

שלום. האם אתה מאמין שבעזרת גישור אפשר לפתור סכסוך בין חמה לכלה שנמשך כבר עשרות שנים? ואם כן - האם יש איזו שיטה מיוחדת או שמדובר באותן שיטות לגישור בין בני זוג?
גישור בין חמה לכלה ‏(עו"ד ברק רובין)
09:40

גישור בין חמה לכלה

רונית היקרה, הקשר עם הורי בן או בת הזוג מזמן לנו לעיתים קושי, כעסים ותסכול רב. במקרים קשים הדבר מוביל אף לנתק מוחלט כולל ניתוק הילדים מהסבים והסבתות שלהם.
בעבר כתבתי בעניין זה והמלצתי שלא לוותר, לחפש ולמצוא את הגשר לקשר. חשוב מאד לשתף את בן הזוג בכאב וברצון לשינוי. אפשר באמצעות גישור להגיע לפתרונות ואף לפריצת דרך. לפעמים אין ברירה וחייבים לגעת בשורש, זה אולי מפחיד אבל חיוני מאד. וכפי שכתבתי בעבר אפשר להגיע להבנות, הפתרון וודאי קיים, צריך רק להתעקש למצוא אותו.
הדרך אל הפתרון היא, כמו תמיד, דרך תקשורת נכונה, תקשורת מקרבת ומכבדת. לאור משקעי העבר זה לא צפוי להיות קל אבל אם תרצי באמת - זה יקרה. את יכולה להחליט שלא משנה מה, את מדברת אל חמותך בכבוד. שלא משנה מה, את מביאה את הילדים שלך אליה לביקור. שלא משנה מה, את עושה את כל שאת יכולה כדי שבעלך לא יקרע בין אהבתו אלייך לאהבתו לאמו.
זו החלטה אמיצה מאד אבל לא בטוח שהיא תהיה כל כך קשה כי מעשה נכון מתקבל נכון מהצד השני, צריך קצת סבלנות ואמונה בדרך. נסי להניח בצד את השופט שמצוי בכל אחד מאיתנו על הכתף. קחי נשימה תהי סבלנית. הרי אם תשימי את כל הבעד והנגד על המאזניים, יתכן שתראי שהטיעונים בעד יצירת קשר טוב עם החמות שוקלים הרבה יותר מהנגד. אולי תגלי שזה אינטרס אמיתי שלך לעשות ככל יכולתך בעד תיקון הקשר.
אכן, יש שוני מסויים בשיטת העבודה, שכן בשונה מהליך גישור לקראת גירושין אשר מכוון לפרידה ומתמקד באופן פרקטי בנושאים שבמחלוקת, כגון: מזונות, רכוש והסדרי ראיה, כאן ההתכווננות היא דוקא למציאת דרכים למפגש וחיבור. אבל הבסיס נשאר דומה - עבודה על תקשורת מכבדת ומאפשרת.
בהצלחה, ברק

מידע על גישור ויישוב סכסוכים