פורום גישור

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:03

גישור בין הורים וילדים

ראיתי ששאלו כאן על חמה וכלה, אבל לא מצאתי שאלות בקשר לגישור בין ילדים והורים. כנראה שזה לא קורה הרבה, לשמחתי, או שפשוט לא נחשפים. אני שואלת על גישור בין ילד ואמא - שדרכיהם נפרדו בגלל סיבות כמו חוסר קבלה של החברה שהביא הביתה ואחר כך חזרה בתשובה. האם יש דרך לגשר על פערים שכאלה ועל חוסר הסכמה שכזה בנושאים שהם כל כך עקרוניים לכל אחד מהצדדים?
גישור בין הורים וילדים ‏(עו"ד ברק רובין)
10:52

גישור בין הורים וילדים

גילה יקרה,

אכן גישור בין הורים וילדים לא נפוץ כל כך. יש מודעות רבה ליתרונות הגישור בהליכי פרידה וגירושין ופחות לגבי קונפליקטים אחרים במשפחה, כגון: הורים וילדים, בין אחים, כלה והחמה, סכסוכי ירושה וכו.

גישור בהחלט יכול לעזור מאד בעניין זה כמו גם טיפול משפחתי וסדנאות תקשורת מקרבת.

בעצם הפניה לגישור או לטיפול יש כבר צעד ענק לריפוי. יש בכך קריאה ברורה של הצדדים, שכאילו אומרים "אנו מודעים לבעיה ואנו רוצים לעשות הכל כדי למצוא את הדרך הנכונה הבייתה".
הדרך הבייתה ידועה וברורה, רק צריך להסכים לה - לבחור לצעוד בדרך הנכונה ובמילים אחרות להסכים להיות בכנות, באומץ ובתקשורת מקרבת.

כנות, אומץ ותקשורת בריאה ומכבדת מעלים חזרה אל דרך המלך.
תקשורת מכבדת ומקרבת היא הדרך המהירה ביותר להגיע הבייתה. ובמקרה שלך גילה, ושל רבים שכמותך, אל הפשטות המקודשת של משפחה אוהבת, חמה ומלוכדת.

לכן אני מציע לך להמשיך בדרכך למצוא מוצא, לא לוותר, תראי לבנך שלא משנה מה, את לא מוותרת עליו ואת מוכנה באמת לעשות הכל.

לפעמים די בתובנה אחת בסיסית כדי להגיע לשינוי המבוקש, צריך רק להסכים להיות בהקשבה אותנטית לאחר ולא רק להאמין לסיפורים שאנו מייצרים בעצמנו ולפעול על פי סיפורים אלה. הסיפורים הללו, אם הם הכל חוץ מאהבה, רק מרחיקים אותנו ממה שאנו באמת רוצים - קירבה ואינטימיות.

מכל ליבי אני מאחל לך בהצלחה במציאת הדרך הבייתה
ברק

מידע על גישור ויישוב סכסוכים