פורום אבהות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:38

רוצה להבטיח מעורבות בחיי הילדה

יצאתי חודשיים עם בחורה והיא נכנסה להיריון. היא הודיעה לי שאני לא מחוייב בשום דבר גם לא כלכלית ושהיא תסתדר לבד. אני רוצה להיות מעורב בחיי הילדה אבל אני לא רוצה להתחתן עם האימא וגם היא לא רוצה להתחתן. איך אני יכול לדעת שהיא לא תמדר אותי מהחיים של התינוקת ואיך אני יכול להיות בטוח שיהיה לי זכויות בחיים של הילדה?
אבהות ומעורבות בחיי ילד ‏(עו"ד אווה גלעדי)
15:23

אבהות ומעורבות בחיי ילד

ראשית עליך להגיש בבית משפט לענייני משפחה תביעת אבהות וכן תביעה להסדרי ראייה. סביר להניח שאתה והילד תשלחו לבדיקה לסיווג רקמות על מנת לקבוע שאתה אכן האב. לתוצאות הבדיקה יש השלכות רבות וחשובות : אתה תחויב כמובן לשלם מזונות עבור הילד, ינתנו לך הסדרי ראייה ואתה תהיה האפוטרופוס הטבעי של הילד. עליך לקחת בחשבון נושאים נוספים כגון: הורשה -ברגע שהילד יוכר כילד שלך הוא זכאי לרשת אותך, למשל - בנסיבות מסוימות תוכל לבקש משמורת על הילד או משמורת משותפת. בתי המישפט היום מאד מעודדים מעורבות רבה ככל האפשר של שני ההורים.

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה