פורום אבהות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
21:17

זכויותיו של אב

שלום, חברתי לשעבר ילדה ממני בן, ואני מחויב במזונות. השאלה היא מהם הזכויות שלי כאב? האם אני יכול לראות אותו, ולהשתתף בגידול שלו?
זכויות אב ‏(עו"ד אווה גלעדי)
12:40

זכויות אב

חובתך לשלם מזונות ברורה, אבל ברור שיש לך זכויות כל כל אב. ראשית, אתה אפוטרופוס שלו בדיוק כמו האם. לאם יש משמורת, ולך מגיעים הסדרי ראייה אבל האפוטרופסות היא של שניכם. מותר לך לדרוש להיות מעורב בכל מה שקורה לילד, ממערכת החינוך אליה הוא הולך עד לענייני בריאות. אתה אבא, לא רק כספומט. אני ממליצה מאד להקפיד על הסדרי ראייה, על הקשר עם הילד שלך וזכותך להיות מעורב, להגיע למסיבות בגן הילדים, להיפגש עם גננות ועם מורים בבית הספר, להגיע לאסיפות הורים וכו' וכו'. כמו כל אב - הקשר שלך עם הילד שלך מאד תלוי בך ובכמה זמן מזמנך אתה מוכן לתת. לטוב ולרע, הקשר עם הילד שלך, בסופו של דבר תלוי רק בך. לשאלתך בקשר לזכויות - יש לך זכויות על הילד שלך כמו כל אב, נשוי או גרוש או שלא נישא לאם.

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה