פורום זכויות רפואיות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
09:01

סוכרת נעורים

שלום. ראיתי שנשאלה כאן שאלה בנושא והתשובה היתה שניתן להגיש תביעה. למרות זאת אני רוצה לחדד ולשאול, האם כדי לקבל זכויות רפואיות כלשהן אני חייב להוכיח איזשהו נזק או פגיעה ברמת החיים, או שהמחלה נגרמה כתוצאה מסטרס בגלל תאונת עבודה וכד' או שמספיק שאציין כי אני סובל מהמחלה. תודה.
נכות מסוכרת ‏(רו"ח ישראל גלס )
09:13

נכות מסוכרת

רונן שלום. קביעת אחוזי נכות נעשית בידי וועדה רפואית של ביטוח לאומי, ועל פי תקנות המפרטות סוגי מחלות ונכויות ואחוזי נכות בגינם. הכל תלוי במסמכים רפואיים ובהערכת הרופאים בדבר השפעתה של המחלה או הנכות על הנבדק ומה שכתוב בתקנות. ישנם מקרים בהם יש התלבטות בין נכות מעבודה לנכות כללית. נכות מעבודה יש להוכיח! קצבת הנכות מעבודה גבוהה בדרך כלל מקצבת נכות כללית. קצבת נכות מעבודה תלוייה בשכר אותו השתכר הנכה לפני הארוע. רפואה שלמה!
15:39

תודה, ושאלה נוספת

כתבת כי קצבת נכות מעבודה גבוהה יותר מקצבת נכות כללית. אבל, אם אני לא מקבל נכות כזאת - מה הקריטריונים לקבלת קצבת נכות כללית? מה צריך להראות כדי לקבל קצבה כזאת? האם לא מספיק "להוכיח" שאני חולה וצריך להוכיח שהמחלה פגעה בתפקוד שלי?
וועדה רפואית ‏(רו"ח ישראל גלס )
17:07

וועדה רפואית

רונן שלום. וועדה רפואית מורכבת מרופאים הבודקים את הנכה ואת המסמכים שהביא. הרופאים מתאימים את המצב שהשתכנעו שקיים בנבדק עם סעיפי ליקוי גופני הרשומים בתקנות. במקרה של סוכרת, יכולות להיות לה השפעות על אברים שונים בגוף. לכל אחד מהם צריכים הרופאים להתייחס בנפרד. רפואה שלמה!
לראש הפורום >

מידע על משרדי ממשלה, מוסדות וחברות ממשלתיים