פורום זכויות רפואיות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
16:51

הבדלים בין זכויות רפואיות בין ישראל לארה"ב

בעלי קיבל הצעת עבודה בארה"ב, אבל אני מרותקת לכיסא גלגלים וחוששת מן הזכויות שלי שם. כמו כן, אני חוששת מה יהי לגבי הזכויות הרפואיות שלי כאן, אם וכאשר נחזור לארץ. איפה אני יכולה לברר לגבי זה?
תודה
17:26

זכויות רפואיות בארץ לעומת ארה"ב

מיקי שלום.
ראשית, אני מאחל לך רפואה שלמה. בארצנו, יש ביטוח בריאות ממלכתי. בנוסף לכך, יש ביטוחים רפואיים משלימים כלליים לחברי קופות החולים. בנוסף לכך, יש גם ביטוחים רפואיים פרטיים. עלות טיפולים רפואיים בארץ נמוכה מאוד כתוצאה מכך, לעומת טיפולים רפואיים בארה"ב. בארה"ב מרבית הטיפולים הרפואיים ממומנים עי-ידי המטופל. גם ביטוחי בריאות שם יקרים במידה ניכרת מאשר בארץ. אפשר לרכוש כאן ביטוחים רפואיים לשימוש בחו"ל, אם מדובר בזמן מוגבל. בקופות החולים אין פגיעה בהרשמה מחדש. אבל, בביטוחים המשלימים קיימות תקופות צבירת זכויות לפי נושא. אם את יוצאת מהארץ לתקופה מסויימת ונשארת ישראלית, תצטרכי להמשיך לשלם דמי ביטוח למוסד לביטוח לאומי. יש העובדים בחו"ל וממשיכים לחיות בארץ וחוזרים מידי תקופה לביקור. יש העובדים בחו"ל וחוזרים ארצה לסופי שבוע. בקיצור, תצטרכו להתלבט, ולהחליט מה לעשות. תוכלו להיעזר במקום העבודה שמצא בעלך לבירור עלויות ביטוח רפואי שלך בארה"ב.
תודה! ‏(מיקי)
09:04

תודה!

האם יש מקום מסוים שאתה ממליץ שאוכל לקרוא בו עוד על הנושא?
לראש הפורום >

מידע על משרדי ממשלה, מוסדות וחברות ממשלתיים