פורום זכויות רפואיות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
או.סי.די ‏(שגיא)
14:20

או.סי.די

שלום,
אני סובל מאו.סי.די קשה שמפריע לי להחזיק בעבודה. מצד אחד, אני מבין שאני יכול לקבל אחוזי נכות מסוימים. מצד שני, אני חושש שהתהליך יפריע לי למצוא תעסוקה. האם אני חייב לדווח על קבלת אחוזי נכות ועל הסיבה שלהם למקום העבודה? האם אני חייב לציין את זה? אני לא יודע מה לעשות, מצד אחד אני רוצה לדעת שגם אם לא אוכל שוב לעבוד, יהיה לי משהו לחיות ממנו, מצד שני, אם אקבל קיצבה אני חושש שעוד אצטרך לחיות רק ממנה.
18:20

דיווח לעבודה על מצב רפואי ו/או קצבת נכות

שגיא שלום. אני מניח שמצב בריאותך ידוע במקום עבודתך. אינך חייב לדווח למקום עבודתך שאתה מקבל קצבת נכות (אם אתה מקבל). אתה יכול לקבל קצבת נכות מלאה (אם מגיע לך) ולהמשיך לעבוד ולהרוויח. כמובן, השכר עבודה שאתה יכול לקבל ביחד עם קצבת נכות הינו מוגבל. פרטים מלאים תוכל לקבל באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי. כדאי לך להזדרז להגיש תביעה לנכות כללית, מאחר שלא תוכל לקבל אחורה קצבת נכות לקתופה העולה על שנה לפני הגשת התביעה. רפואה שלמה!
17:10

תודה והאם מותר לפטר אותי בגלל המצב שלי?

תודה!
האם מותר לפטר עובד שחלה ‏(רו"ח ישראל גלס )
22:05

האם מותר לפטר עובד שחלה

שגיא שלום. אם במקום בו אתה עובד יש הסכם קיבוצי, נראה לי שיהיה קשה לפטר אותך. אם אין, ובמצבך אתה מתקשה לבצע את עבודתך הרגילה, לצערי, אין בפי בשורות טובות. בכל מקרה כדאי לקבל יעוץ ספציפי מעו"ד המתמחה בתחום. רפואה שלמה!
לראש הפורום >

מידע על משרדי ממשלה, מוסדות וחברות ממשלתיים