פורום יועצי מס

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:17

שאלה בניהול פנקסים

לפי הוראות ספרים,מי צריך לציין בחשבונית מס או קבלה את תעודת הזהות של המשלם,ומהם החריגים?
והאם החיוב הוא רק ליצרנים סטונאים וקמעונאים לציין תעודת זהות בתיעוד?
ואם עסק קיבל שיק מהמשלם,הוא לא מחויב לציין בתיעוד את התעודת זהות של המשלם?????
16:57

ציון תעודת זהות בחשבונית ללקוח

במסגרת תיקון מס' 37 לחוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975 (להלן "החוק"), אשר פורסם ביום 23.7.2009, שונה חוק מס ערך מוסף בנוגע לתוכן הדיווח התקופתי, אופן הגשתו ועוד. במסגרת התיקון נדרש לתת פירוט של חשבוניות מס שהוצאו ללקוחות וחשבוניות מס שהמועד להוצאתן חל בתקופת הדוח: הפירוט יעשה בחשבוניות שסכומם 5,000 ש"ח (לא כולל מע"מ) ומעלה; מובהר כי סעיף זה חל גם על הודעות זיכוי, חשבוניות עצמיות, חשבוניות I (ללקוח פלסטיני), רשימונים ומסמכים אחרים.יובהר כי החובה לציין על גבי החשבונית שנמסרת ללקוח את מספר הרישום של הלקוח לצורכי מע"מ, תחול מיום ה-1/1/2014. יחד עם זאת, רשות המסים ממליצה לציין נתון זה כבר היום.
למותר לציין שכאשר מדובר בלקוח פרטי, די בציון עובדה זו בחשבונית מס ואין צורך ברישום תעודת הזהות.
21:38

ניהול פנקסים

נתון כי מהנדס קיבל ב1.4 שיק דחוי שזמן פרעונו עוד 3 חודשים.ב- 30.4 סיים המהנדס את עבודתו.
רו"ח פלוני עסק בשאלה האם חל על המהנדס לציין תעודת זהות,לבסוף קבע כי בעל מקצוע חופשי שחל עליו תוספת ה' אינו מחויב לציין את מספר התעודת זהות של המשלם.
והשאלה שלי :הרי כתוב בסעיף 5(2) להוראות ניהול פנקסים וסעיף 9(א)(1),כי חובה לרשום תעודת זהות.
אולי בגלל שהמהנדס קיבל שיק אם פרטי הלקוח הוא אינו מחויב לרשום את התעודת זהות על גבי התיעוד?.ואם כן איזה סעיף מאפשר זאת??
רישום פרטי לקוח ‏(רו"ח אביב דואק)
09:02

רישום פרטי לקוח

הסעיפים המצויינים בשאלה מתייחסים לנתוני הספק/נותן השירות ולא ללקוח. כפי שכבר ציינתי, שירות/מכירה ללקוח פרטי אין חובה למלא את פרטי תעודת הזהות שלו ע"ג החשבונית.

מידע על יועצי מס