פורום יועצי מס

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
שכר דירה ‏(זיווה)
18:00

שכר דירה

לבעלי יש נכות של 100% במס הכנסה והוא משתכר בשנה 39000שח יש בבעלותנו דירה שאנחנו משכירים ב3800 שח לחדש אני קבלתי מאימי זל דירה מספר חודשים לפני פטירתה ובמסמך בטאבו רשום מכירה ללא תמורה אני לא עובדת ואין לי הכנסה אחרת האם אפשר לעשות שומה נפרדת עבורי אנחנו בני 66
שכר דירה ‏(זיווה)
18:05

שכר דירה

אני אמורה לקבל על הדירה 3400 שח תודה על התייחסותך.
14:40

ייחוס הכנסות משכירות למגורים

סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה, ככלל, מעניק הטבת מס לנכה 100% ולעיוור, כהגדרתו בסעיף הנ"ל (להלן: "נכה"), כדלהלן:
(א) פטור ממס על הכנסות מיגיעה אישית (כגון, הכנסות מעבודה או הכנסות מעסק), עד סך של כ – 594 אלפי ש"ח לשנה (סעיף 9(5)(א) לפקודה)נכון לשנת 2012, או
(ב) פטור ממס על הכנסות (לרבות הכנסות שאינן מיגיעה אישית) עד סך של כ- 71.180 אלף ש"ח לשנה, במידה והכנסות הנכה מיגיעה אישית בשנת המס נמוכות מהתקרה הנ"ל (סעיף 9(5)(ב) לפקודה).

הכנסה פאסיבית מהשכרת נכס (להבדיל מהכנסות שכירות המגיעות לכדי עסק) אינה בגדר הכנסה מיגיעה אישית, בהתאם לסעיף 1 לפקודה .
יצוין כי מסלול המס הנבחר (מסלול הפטור, המסלול ה"רגיל" או מסלול ה- 10%) אינו משפיע על סיווג ההכנסה, כהכנסה פאסיבית או כהכנסה מיגיעה אישית.

לאור האמור לעיל הכנסות השכירות אינן פטורות ממס בהתאם לסעיף 9(5) לפקודה. שהרי, הכנסותיו מיגיעה אישית בצירוף ההכנסות משכירות למגורים גבוהות מתקרת הפטור שבסעיף 9(5)(ב) לפקודה (כ- 71 אלפי ש"ח).

. הכנסה מירושה:
לפי סעיף 66(ב) לפקודת מס-הכנסה, הכנסה משכירות מנכס שניתן לבת הזוג בירושה לא חייב להיכנס לחישוב מאוחד. היא רשאית לתבוע שיעשה חישוב נפרד רק על הכנסה זו. מילת המפתח כאן היא "רשאית", מכיוון שבמקרה שלנו החליט בית המשפט שחצי מהכנסת השכירות יכולה להיות מיוחסת לבעל, והוא מצידו יכול לקבל את הפטור על הכנסה זו שהינה הכנסה פסיבית.

הוראה זו אינה חלה על הכנסות שכירות מדירה שנתנה במתנה, לפיכך רצוי לבחור במסלול 10 אחוזים על כלל ההכנסה משכירות למגורים.

מידע על יועצי מס