פורום עבירות מחשב ואינטרנט

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:59

הצקות ברשתות חברתיות

אני בת 17 וילדים מבית הספר מוציאים עליי שמועות לא נכונות ומפיצים בפייסבוק וברשתות חברתיות נוספות. פניתי להורים שלי והם לא עוזרים לי. האם אני יכולה לפנות בעצמי לעורך דין על מנת לטפל בהצקות האלה?
הצקות ברשת חברתית ‏(עו"ד עמי נחמני)
18:29

הצקות ברשת חברתית

מעיין שלום ! השאלה המשפטית שעומדת מולנו היא : האם מדובר בהוצאת לשון הרע, אשר גורמת לפגיעה בשמך הטוב - אם התשובה חיובית משמע יש כאן עילה להגשת תביעה נזיקית ועתירה לפסיקת פיצויים.
זה מול זה ניצבים מצד אחד :הזכות לשמו הטוב של האדם שנובעת משלושה חוקים עיקריים – חוק איסור לשון הרע, חוק הגנת הפרטיות וחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו ומנגד , עיקרון שהינו זכות חוקתית לחופש הביטוי. ההתנגשות בין שני עקרונות הללו מהווה את מקור התביעות שעילתן פגיעה בשם הטוב.
אחד מן הגורמים החשובים במקרים בהם מוגשת תביעה בגין הוצאת לשון הרע ופגיעה בשם הטוב, הנו תום ליבו של הפוגע. כלומר אם תוכלי להוכיח בוודאות שהמידע שמופץ עלייך נכתב בזדון ,כדי לפגוע בך אזי יש מקום להתערבות המערך המשפטי . די בכך שתוכיחי כי הדברים אכן נכתבו בכדי להקים לך זכות לפיצויים.
מעיין אבקש להדגיש בפנייך ,כי אין באמור לעיל להוות ייעוץ משפטי או חוו"ד או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא.

מקווה שסייעתי במשהו
עמי נחמני,עו"ד
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי