פורום עבירות מחשב ואינטרנט

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
16:11

מתעללים בילדה שלי בפייסבוק

הילדה שלי סיפרה לי שהיא סובלת מהצקות בפייסבוק וגם מתנכלים לה בבית הספר. היא גם מקבלת טלפונים מאנשים זרים שמציעים לה הצעות מגונות. דיברתי עם המחנכת והיא אמרה שאין יותר מדי מה לעשות. פניתי למשטרה והם ממבקשים הוכחות ואני לא יודעת איך להוכיח. אנא עזרו לי
התעללויות ב Facebook ‏(עו"ד עמי נחמני)
11:54

התעללויות ב Facebook

הטרדות ב Facebook
סיוון שלום , אינני בטוח שהדרך הטובה ביותר לטפל בעניין הטרדה במרחב הוירטואלי - היא הדרך המשפטית. לטעמי ,לא שונה הטרדה וירטואלית מהטרדה במרחב הרגיל והיא נוצרת מאותן סיבות ועשויה לגרום לאותם נזקים; ולפעמים גרועים יותר. לא משנה אם שולחים לאדם מיילים מאיימים, מפיצים קללות בפורום של הכתה שלו, בפורום הסגור של המסלול באוניברסיטה, או שסתם כותבים לו על הגב בשיעור – זו אותה בריונות. התשובה איך מונעים מאדם מסוים להטרידנו ? כל זמן שאיננו יודעים מי האיש - זו בעיה וכדי לאתרו, למשטרה ולחוקרים פרטיים יש את הידע הטכני, ולכן לדעתי במאמץ קל ניתן לעלות עליו . המערכת המשפטית נכנסת לתמונה רק כאשר ישנן ראיות ויודעים מי המטריד .בכל מקרה לדעתי צריך להתייעץ עם מומחה תקשורת ומחשבים כדי לאתר את המטריד. מעבר לזה ,ישנם מספר המלצות שהתפרסמו בתחום ובניהם אם מישהו מטריד אתכם או ילדכם תוכלו לציין אותו בשם או בכתובת האימייל, ומערכת Facebook תמנע ממנו לשלוח אליכם הודעות דרכה.
לאחר שיודעים מי המטריד , אחד הגורמים החשובים במקרים בהם מוגשת תביעה בגין הוצאת לשון הרע ופגיעה בשם הטוב, הנו תום ליבו של הפוגע. כלומר אם תוכלי להוכיח בוודאות שהמידע שמופץ עלייך נכתב בזדון ,כדי לפגוע בך , אזי יש מקום להתערבות המערך המשפטי .
דרך נוספת לעניין זה , אם המדובר בהטרדה מאיימת ,הרי שזו עולה שיש למצות עמה את הדין בבית המשפט .כלומר לכל מי שנפגע ומרגיש איום לשלוות חייו, לפרטיותו, לחירותו ולגופו ,בהחלט יוכל לפנות לבית המשפט.
לא להיבהל , די בכך שתוכיחי כי הדברים אכן נכתבו בכדי להקים לך זכות.
לגבי בית הספר , לדעתי מחובתם לטפל בעניין בין כותלי בית הספר ,אם בהסברה ואם בדרכים אחרות

בברכה עו"ד עמי נחמני
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי