פורום עבירות מחשב ואינטרנט

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
22:59

קידום אתרים שחור

יש לי אתר באינטרנט ולאחרונה הוא נפל מאוד במיקומים. בדקתי והצלחתי להבין שמישהו שתל קישורים לאתר מאתרי פורנו רבים. אני לא מצליח להתחקות אחרי האדם שעשה את זה. האם יש אפשרות לאתר אותו? אם כן - אשמח לדעת אם הוא צפוי לעונש ואם כן לאיזה.
17:25

שיבוש פעילות אתר אינטרנט

אכן סוגיה מעניינת , מדובר כאן במספר עבירות מחשב חמורות אותם מבצע הגורם האנונימי :
א. קשירת קשר לביצוע פשע - עבירה לפי סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: "חוק העונשין").
ב. חֲדירה לחומר מחשב כדי לעבור עבירה אחרת - עבירה לפי סעיף 5 לחוק המחשבים, התשנ"ה-1977 (להלן: "חוק המחשבים"), לרבות ניסיון לביצוע עבירה זו.
ג. החדרת נגיף מחשב - עבירה לפי סעיף 6(ב) לחוק המחשבים, לרבות ניסיון לביצוע עבירה זו.
ד. האזנת-סתר שלא כדין - עבירה לפי סעיף 2(א) לחוק האזנת סתר, התשמ"א-1981 (להלן: "חוק האזנת סתר"), לרבות ניסיון לביצוע עבירה זו.
ה. שימוש שלא כדין בהאזנת-סתר - עבירה לפי סעיף 2(ב) לחוק האזנת סתר.
ו . פגיעה בפרטיות במספר אופנים - עבירה לפי סעיף 5, יחד עם סעיפים 2(5), 2(9), 2(10) ו-2(11) לחוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 (להלן: "חוק הגנת הפרטיות"), לרבות ניסיון לביצוע עבירה זו.
לאחר שהבנו את העבירות אותן מבצע אותו גורם , נותר לנו להתחקות אחריו ,כאן אנו גולשים לעניין אחר והוא :
השאלה היא עד כמה אתה מרגיש פגוע ? אם המצב הוא בלתי נסבל אזי , כדי שתוכל לעבור את המחסומים הטכניים והמשפטיים שמונעים ממך הגשת התביעה אתה זקןק לשיתוף פעולה מצדן של ספקיות השירות שימסרו לך את הנתונים שהם מחזיקים אודות המשתמש האנונימי. הניסיון המעשי מלמד כי ספקיות השירות, ובהיעדר הסדר חקיקתי המחייב אותן לעשות כן, אינן משתפות פעולה ומסרבות למסור לנפגע את הנתונים שהוא מבקש.
בפני הנפגע לא נותרה ברירה אלא להגיש לבית המשפט תביעה ובה נדרש בית המשפט לחייב את הספקיות לגלות את המידע שברשותן ואשר יש בו כדי ללמד על זהותו האמיתית של המשתמש האנונימי.
לסיוע נוסף ניתן ליצור קשר עם מנהל הפורום , עו"ד נחמני עמי
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי