פורום עבירות מחשב ואינטרנט

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
16:37

היסטוריית גלישה באינטרנט של עובד

האם מותר למקום עבודה להיכנס להיסטוריה של הגלישה של העובדים בדפדפן של האינטרנט ללא ידיעת העובד ומה קורה במקרה שבו העובד מוחק את היסטוריית הגלישה?
06:35

חדירת המעביר למחשבי עובדיו.

עניין המעקב של מעסיקים אחר עובדיהם,עלה במספר פסקי דין ונקבעו בו מספר כללים והלכות. אקדים ואומר כי כיום עומדים בפני המעסיק/ המעביד מגוון אמצעים טכנולוגיים המאפשרים מעקב חוקי וכשר אחר כל צעד ושעל שהעובד נוקט . מכאן שעל המעסיק להישמר שלא לחצות את הקו האדום - שהוא הזכות החוקתית לפרטיות של כל אדם,שאם לא, כל ראיה או טענה שתושג ע"י המעסיק, במקרה כזה לא תהייה כבילה בפן המשפטי ואתי ועלולה לגרום למעסיק נזק שגדול מן התועלת. המעקב אחר העובדים צריך שיתבצע לתכלית ראויה ובמידה שאינה עולה על הנדרש. ישנם הנחיות והוראות מאוד קשיחות בדין שיש לנקוט וכך מכשירים את הדרך למעקב חוקי.
מתוך דברי השופטת נילי ארד בפס"ד – ה"סוס הטרויאני" "זכויות הקניין וחופש העיסוק של המעסיק, כמו גם האוטונומיה שלו לנהל את מפעלו כרצונו במסגרת הפררוגטיבה הניהולית שלו וחוזה העבודה בין הצדדים , חלים על השימוש שעושה העובד במחשב ככלי עבודה, לרבות אמצעֵי התקשורת הטכנולוגיים שבו, על מכלול יישומיהם, האינטרנט, האינטרא-נט, השָרָת, ותכתובת האי-מייל. זאת, בהיותם חלק בלתי נפרד מסביבת העבודה" .
"בעידן המודרני הטכנולוגי, קיימת מגמה הולכת וגוברת, של העברת הפעילות במקום העבודה לתשתית ממוחשבת כוללת, עד כדי התנהלות "ללא נייר". במקום עבודה המאופיין בתשתית ממחושבת ובהשקעת משאבים של טכנולוגיות וירטואליות וכוח אדם המיומן בשימוש במחשב ובטכנולוגיות מידע בסביבת העבודה, מתחייבת הקפדה יתירה מפני חדירת גורמים זרים, או עויינים, למרחב הווירטואלי של המעסיק, על מכלול פניו ומפני שימוש בלתי ראוי של העובדים בטכנולוגיות המידע. זכות הקניין של המעסיק במקום העבודה והפררוגטיבה הניהולית שלו, מקימות לו זכות להגן על רכושו הפיזי והווירטואלי האצור ברשת.
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי