פורום עבירות מחשב ואינטרנט

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:49

הקלטת מסך

שלום,
במקום העבודה שלי הודיעו לאחרונה שמקליטים לנו את המסך, על מנת לוודא שאנחנו לא גולשים לפייסבוק ולכל מיני אתרים שאינם רלוונטים למקום העבודה שלנו. בחוזה אין סעיף שעליו חתמתי שמתיר למעסיק לחדור לפרטיות באופן כזה. רציתי לדעת אם לפי החוק מותר לו?
17:34

הקלטת מסך ומעקב אחר גלישת עובדים

עדי שלום , בעבר דנתי בשאלה דומה ובכל זאת להלן התייחסותי :
עניין המעקב של מעסיקים אחר עובדיהם,עלה במספר פסקי דין ונקבעו בו מספר כללים והלכות. אקדים ואומר כי כיום עומדים בפני המעסיק/ המעביד מגוון אמצעים טכנולוגיים המאפשרים מעקב חוקי וכשר אחר כל צעד ושעל שהעובד נוקט . מכאן שעל המעסיק להישמר שלא לחצות את הקו האדום - שהוא הזכות החוקתית לפרטיות של כל אדם,שאם לא, כל ראיה או טענה שתושג ע"י המעסיק, במקרה כזה לא תהייה כבילה בפן המשפטי ואתי ועלולה לגרום למעסיק נזק שגדול מן התועלת. המעקב אחר העובדים צריך שיתבצע לתכלית ראויה ובמידה שאינה עולה על הנדרש. ישנם הנחיות והוראות מאוד קשיחות בדין שיש לנקוט וכך מכשירים את הדרך למעקב חוקי.
מתוך דברי השופטת נילי ארד בפס"ד – ה"סוס הטרויאני" "זכויות הקניין וחופש העיסוק של המעסיק, כמו גם האוטונומיה שלו לנהל את מפעלו כרצונו במסגרת הפררוגטיבה הניהולית שלו וחוזה העבודה בין הצדדים , חלים על השימוש שעושה העובד במחשב ככלי עבודה, לרבות אמצעֵי התקשורת הטכנולוגיים שבו, על מכלול יישומיהם, האינטרנט, האינטרא-נט, השָרָת, ותכתובת האי-מייל. זאת, בהיותם חלק בלתי נפרד מסביבת העבודה"
עמי נחמני , עו"ד
לראש הפורום >

מידע על עורכי דין פלילי