פורום הפריה חוץ גופית

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
21:47

על סף ייאוש..

אנסה לתמצת את סיפורי הקשה,אני בן 29 וחצי,יש לי מיעוט זרע קיצוני,0.02 למ״ל.עברנו 5 הפריות חוץ שכולם לא צלחו,בשלוש היה הפריות עם עוברים שהוכנסו ביום השני השלישי,בשניים מהפעמים היה עובר אחד יפה ועובר אחד לא יפה,ובאחד מהפעמים כולם היו לא יפים ובכל זאת הוכנסו.בשני הפריות אחרות לא היו כלל עוברים.היינו אצל רופא אחד לא החלפנו עד עכשיו לרופא אחר.הוא השתמש תמיד בהפריית icsi רק פעם אחת באימסי.הוא טוען שאיקסי עדיף על אימסי במקרה שלי כי אין הרבה זרע בצורה קיצונית.אישתי בת 26 טופלה 4 הפריות ע״י דקפפטיל שברובם יחסית היה יוצא מספר רב של ביציות מעל 10 ותכלס היו יוצאים שני עוברים אחד יפה ואחד לא ולפעמים לא היו עוברים.לאחר 4 הפריות התייעצנו עם רופא מהארץ שהמליץ לנו להחליף את הפרוטוקול לציטרוטייד,הוא ציין באוזנינו שהרופאים בארץ תמיד משנים פרוטוקול אם אין תוצאות ו4 הפריות עם אותו פרוטוקול זה חריג בעיניו.החלפנו לציטרוטייד בהפריה האחרונה ויצאו רק 6 ביציות,אבל תכלס יצאו שני עוברים אחד יפה ואחד לא שהוכנסו לאחר יומיים.כל העוברים הוכנסו ביום השני או השלישי מכיון שכשניסו להכניס יותר מאוחר לא נשארו עוברים.כרגע אנחנו בפני הפרייה שישית,אישתי מרוסקת ואני גם,למרות שאני מתאמץ לשדר לה חוזק.אבל בפנים אני גמור.יש לציין שאנו דתיים וגם לו לא היינו,תרומת זרע היא אופציה שלילית מבחינתנו.שאלתי היא האם להרים ידיים כי זה חסר סיכוי במצבי שיהיה לי ילד אי פעם,או שיש עוד סיכוי כלשהו אפילו קלוש שזה יקרה.והאם להחליף רופא שיטפל בי באימסי ?! והאם יכול להיות שהזרע המועט שיש לי ייפסק באיזשהו שלב?! אשמח לקבל עצות או המלצות לבקש מהרופא פה בחו״ל.ותודה מראש לכם,על העצה והתבונה.
כשלונות חוזרים ב IVF במיעוט זרע ‏(פרופ' אבי בן הרוש )
15:00

כשלונות חוזרים ב IVF במיעוט זרע

שלום רב,
כמובן שישנה התלבטות בן המשך טיפול ICSI או IMSI לעומת תרומת זרע. אינני יועץ הלכתי אך ישנם פתרונות גם לבעיה זאת כאשר יש צורך בתרומת זרע. יש לנו מטופלים דתיים רבים ואף חרדים מוחלטים שבהחלט משיגים הריון בתרומת זרע. לא כדאי לפסול את האופציה הזאת. ייעוץ מעבר לכך יכול להנתן רק בפגישה אישית. בהצלחה!
לראש הפורום >

מידע על טיפולי פוריות