פורום משפט צבאי

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

הודעה/מחבר
תאריך ושעה
09:43

מילואים בתאריך המשוער ללידה

שלום, בעלי קיבל צו מילואים לחודש כשבוע לפני תאריך הלידה המשוער שלי. כשהוא הסביר זאת למפקד שלו, המפקד לא אישר לו שחרור וניכר כי הוא אף לא מאמין לו. האם אין חוק בנושא? מה הוא יכול לעשות מבחינה חוקית כדי לקבל פטור מהמילואים האלו?האם היעדרות מהמילואים ללא אישור עלולה לגרום למשפט או עונש?
ביטול שמפ ‏(עו"ד שלמה רכבי)
17:47

ביטול שמפ

מיטל שלום,

ראשית - צר לי על העיכוב בתשובה, שנבע משהייה בחו"ל.

לגופם של דברים - למרבה הצער החוק לא מסדיר עניינים מסוג זה, אך ניתן לפעול בכמה דרכים בנסיון לבטל את שירות המילואים או לשנות את המועד:

א. פנייה לקצינת הקישור ביחידה
ב. פנייה לקפ"צ (קצינת פניות הציבור) של ראש אכ"א
ג. פנייה לנקח"ל (נציב קבילות החיילים)

ניתן לפנות, כאמור, לכל אחד מהגורמים האלו ואני ממליץ לצרף לפנייה מכתב רפואי, בו נקוב תאריך הלידה הצפוי.

אם הוא לא יתייצב במועד אליו זומן - הוא יוגדר כמי שנעדר מן השירות שלא ברשות ולכשיתייצב (או ייעצר), הוא צפוי להישפט ולהיענש (עד להעדרות של שנה המשפט יהיה משמעתי בלבד, ביחידתו).

בברכה, בהצלחה ובריאות!

עו"ד רכבי.

האמור לעיל לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד.
תודה רבה ‏(מיטל)
11:19

תודה רבה

תודה רבה!

מידע על עורכי דין פלילי