פורום ייצוג מעבידים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:00

הופעה במקום עבודה

שלום רב, אני מנהל עסק עבור המגזר הדתי. כשאני מקבל לעבודה עובדים ועובדות, אני מציין מפורשות שחייבים להגיע בלבוש צנוע. אחת העובדות שקיבלתי לעבודה לפני חודשיים הסכימה על התנאים, אך בימים האחרונים באה בבגדים לא מתאימים. הערתי על זה - והיא התחצפה ואמרה שזכותה להתלבש איך שהיא רוצה. האם אני יכול לפטר אותה בשל הלבוש שלה?
לבוש שאינו הולם את מקום העבודה ‏(עו"ד ורו"ח ירון אבני )
15:18

לבוש שאינו הולם את מקום העבודה

דיני העבודה לרוב כוללים חוקים המגינים על העובדים, אולם לבוש או התנהגות בלתי הולמים, ואין רלוונטיות לעובדה האם מדובר בעסק דתי, שם יכול ומקפידים קלה כחמורה, הרי שהפרה של כללי הלבוש הסבירים והמקובלים בהחלט יכולה להוות עילה לפיטורין
במקרה זה רצוי וראוי להתריע בעובדת , ולזמן אותה לשימוע לפני פיטורין, בו תינתן לה ההזדמנות לתקן דרכיה
ומשלא יועילו ההתראות, הרי שהמעביד בהחלט, בנסיבות שפורטו בשאלה,יכול לפטר את העובדת, כמובן תוך שמירה על זכויותיה כעובדת מפוטרת (פיצויים בהתאם לותק, פדיון חופשה, הודעה מוקדמת וכיו״ב)
לראש הפורום >

מידע על דיני עבודה וביטוח לאומי