פורום ייצוג מעבידים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
08:30

האם אפשר לפטר?

שלום. לאחרונה הנהגנו במקום העבודה קבלת שבת שבמהלכה אנו דנים בפרשת השבוע. יש לציין שהמקום לא מוגדר כדתי אולם יש במחלקה שלנו מספר שומרי מסורת, כולל אותי, המעביד. אני מוצא בדבר מקום מאוד חשוב לחבר את העובדים למסורת, אולם יש עובדת אחת שמסרבת להיכנס לקבלת השבת בטענה שהדבר נוגד את (חוסר) אמונתה. האם אני יכול לפטר אותה בשל כך - כי זה מאוד מפריע לי? ואם לא - האם אני יכול לדרוש ממנה להמשיך לעבוד או שבגלל שכולם בסוג של הפסקה מהעבודה, אם כי לצורכי לימוד, גם היא יכולה לעסוק בענייניה?
חופש הדת והחופש מהדת ‏(עו"ד ורו"ח ירון אבני )
14:35

חופש הדת והחופש מהדת

מנתוני השאלה עולה כי המעביד מבקש לכפות על עובד פעילות בניגוד לצו מצפונו ובניגוד לאמונתו הדתית
פיטורין בשל עילה זו יכול ויחשבו כפיטורין בניגוד לדין והמעביד עלול לשלם פיצוי עונשי
העובדת שאינו מעונין להשתתף בפעילות הדתית, מכל סיבה, ונניח שהוא או אי בכלל מוסלמים/נוצרים הרי שהוא ימשיך בעבודתו כרגיל או שיקבל את חופשתו היומית באותן השעות
לראש הפורום >

מידע על דיני עבודה וביטוח לאומי