פורום ייצוג מעבידים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
12:23

פיטורי עובד

שלום. עובד שלי הביע חוסר שביעות רצון מהתפקיד בו הוא מועסק, בשל עומס יתר שהוא טוען שאני מטיל עליו - ללא תגמול כלשהו. אני מודע לעובדה שיש עליו הרבה עומס ומבין ללבו, ולכן בתום לב ובחברות שאלתי אם הוא רוצה שאשחרר אותו. הוא אמר שיחזור אליי ולמחרת הודיע לי שכן. אני כמובן נבהלתי כי אני יודע שהחברה תצטרך לשלם לו פיצויים ולא תאהב את העובדה שאני הצעתי לשחרר אותו, וחזרתי בי מאמירתי. העובד החליט להתפטר בכל זאת, אבל אני חושש שיגיש נגדי תביעה. האם יש לו קייס נגדי? אשמח להבהרות. תודה.
עובד מפוטר או מתפטר? ‏(עו"ד ורו"ח ירון אבני )
14:19

עובד מפוטר או מתפטר?

מנתיני השאלה עולה השאלה הקלאסית של נסיבות הפסקת העבודה , סביב השאלה מה קדם למה, הודעת הפיטורין או הודעת ההתפטרות.
אין ספק שהרצון של המעביד לשחרר את העובד מצביע לכאורה על פיטורין, אך ככל שהדבר לא היה מפורש, הרי שהעובד בעצם התפטר, על כל הנובע מכך, בכל מקרה מדובר במקרה ״אפור״, שמומלץ להתייעץ עם עורך דין, לבחון באופן מעמיק את הזכויות של המעביד נוכח היעדר החד משמעיות באירוע הפיטורין שתואר בגוף השאלה
לראש הפורום >

מידע על דיני עבודה וביטוח לאומי