פורום ייצוג מעבידים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
17:40

יחסי עובד-מעביד למתנדבים

שלום רב,
יש לי אתר שבמהלך השנים צבר מעמד והתפתח, ואף התחילו לכתוב עבורי "כותבי משנה" בהתנדבות.
בעקבות סוגיה שעלתה לאחרונה, התחלתי לחשוש, האם יש סכנה שהכותבים יוכלו לבוא אליי בדרישות כמעביד?
15:36

כותבי מאמרים באינטרנט האם הם עובדים ?

מנוסח השאלה עולה כי הכותבים מקבלים שכר ממנהל האתר, להבנתי על בסיס פרילנסרים, אמנם המבחנים בפסיקה לקיום יחסי עובד מעביד הם מורכבים, אך ככל שהכותבים הם חופשיים וזמנם בידיהם, והכתיבה נעשית במחשבים של הכותבים , קשה לראות בהם עובדים של מנהל האתר
07:30

הכתיבה היא בהתנדבות עם תמורה, לפעמים

אני לא משלם לכותבים, אבל לפעמים אני יכול לשלוח להם איזה מוצר שאני מקבל, או כרטיס לאירוע כלשהו, בשביל שיכתבו עליו סקירה עבורי. השאלה היא האם זה יכול להיחשב כשכר ואז כביכול יש יחסי עובד-מעביד?
ממה שאמרת, אני מבין שגם אם הייתי משלם להם בכסף, זה לא היה מחויב המציאות שהם עובדים שלי. הבנתי נכון?
כותב מאמרים האם קיימים יחסי עבודה ‏(עו"ד ורו"ח ירון אבני )
15:48

כותב מאמרים האם קיימים יחסי עבודה

המבחנים לקיום יחסי עבודה הם בראש ובראשונה תמורה עבור העבודה, בכסף או בשווה כסף, אבל אפילו מנהל האתר משלם כסף, עדיין לא בהכרח שיתקיימו יחסי עבודה, בהיעדר שליטת מנהל האתר כל זמנו של הכותב, ככל שהכותב הוא חופשי ואינו חייב דין וחשבון למנהל האתר, המחשב עליו נכתבת התגובה הוא של הכותב, אין מדובר בזמני כתיבה קבועים ומוגדרים, הרי מכך אני מסיק שאפילו מנהל האתר היה משלם לכותבים תשלום עבור כתיבה מעת לעת , הרי שאין יחסי עבודה בין הצדדים
לראש הפורום >

מידע על דיני עבודה וביטוח לאומי