פורום רפואת שיניים-טיפולי שורש

ד"ר נלי שטיינבוק,מנהל פורום רפואת שיניים-טיפולי שורש

מנהל הפורום 
ד"ר נלי שטיינבוק

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
01:46
כאב בלעיסת דברים קשים ורגישות לחום
שלום

מלפני כמה ימים יש לי כאב בלעיסה (רק בלעיסה של דברים קשים) בשן טוחנת אחרונה תחתונה.
כ"כ רגישות באזור (קשה למקם) לחום.
לגבי קור באופן כללי יש לי רגישות, אז קשה לי להתייחס לזה ספציפית.

הרגישות לחום הלחיצה אותי, כי עברתי סיפור דומה עם שן עם סדק שהתפתחה לנמק וזה בא לידי ביטוי ברגישות לחום.
נאלצתי לעבור טיפול שורש וכו'.

אך חשוב לי לציין, שגם הכאב בלעיסה וגם עוצמת הרגישות לחום, פחותות בהרבה ממה שהיה לי בשן האחרת.

בביקור במרפאת שיניים במסגרת עזרה ראשונה, נבדקתי ע"י רופאת השינים שראתה חור (אני חושב בין השן האחרונה לשן שלפניה)
בוצעו 2 סוגי צילומים, והרופאה אמרה שלשמחתה היא לא רואה סימנים של נמק, ומדובר בחור לא במצב חמור, ויש לבצע סתימה, והעדיפה שלא לעשות סתימה זמנית אלא לעשות תור בהקדם לסתימה רגילה.

אציין שאין לי כל רגישות למתוק.
האם יכול להיות שהיא טועה באבחנה?
אין לי רגישות למתוק
הרגישות לחום התחילה לי בדיוק כשהתחילה הרגישות בלעיסת דברים קשים
עד כמה שאני יודע, רגישות לחום מעידה על דלקת/נמק
כ"כ החשש שלי מהכאב בלעיסה שאולי זה תוצאה של סדק (סבלתי מזה הרבה בשן האחרת שהיתה עם סדק)

תודה
כאב לחום ‏(ד"ר נלי שטיינבוק)
20:11
כאב לחום
לאיתי שלום, לא אוכל להתייחס ספציפית מבלי לבדוק אותך. באופן כללי הסימנים שאתה מתאר של רגישות לחום וכאב בלעיסה בהחלט יכולים להעיד על פגיעה במוך השן ( יתכן סדק, אך לא בהכרח) ואז סתימה לא תעזור. המלצתי לך להבדק עם הצילומים, אצל מומחה לטיפולי שורש שבידיו אפשרות לבצע בדיקות חום ממוקדות וגם בדיקות לסדקים ולפעול לפי המלצתו.
23:24
כאבים בלעיסה ורגישות לטמפרטורה לאחר סתימה
שלום

בהמשך לדיון הקודם

בצילום שיניים נמצא חור בחלק תחתון חיצוני, וכן חוסר מגע בין השיניים.
זו שן שהיה בה כבר סתימה נרחבת לבנה.

חששתי מאוד (לאור התסמינים) שיש דלקת במוך השן ו/או סדק בשן, אך בצילום לא היה נראה דלקת, וכשהרופא הוציא את הסתימה הישנה הוא לא ראה סימנים לסדק.

בטיפול הוצאה הסתימה הישנה, גם בשביל גישה לאזור החור. והוחלפה הסתימה.

כעת חמישה ימים לאחר הסתימה, עדיין יש כאבים בלעיסה, רגישות לקור (אכילת דברים חמים לא מפריע לי במיוחד).

האם זה תקין? מה הסיבה שיש רגישות וכאבים בלעיסה? תוך כמה זמן זה אמור לעבור? אין סיבה לחשוש שאולי ישנו סדק שהרופא לא הצליח להבחין בו?

תודה רבה
רגישות ‏(ד"ר נלי שטיינבוק)
13:49
רגישות
שלום
רגישות לטמפרטורה יכולה להיות אחרי ביצוע שחזור חדש והיא הולכת ונעלמת עם הזמן. אם תראה שלא נעלמת תחזור לרופא לבדיקה נוספת
לראש הפורום >
מידע על