פורום פסיכיאטריה והפרעות קשב וריכוז

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
00:35

דיכאון בעיקר וחרדה

שלום, אני בן 38 ומאובחן כסובל מסכיזופרניה פראנואידית כ 15 שנה.
כמה שנים לאחר ההתקף הפסיכוטי הראשון שלי , החלטתי ללכת לטיפול במחלקת יום בשלוותה , שם טופלתי במשך כ 5 חודש. בעיקבות הטיפול שם והרגשתי כלפיו , חוויתי את מה שהוגדר על ידם כדיכאון קליני פוסט פסיכוטי.
ב5-10 השנים הבאות חייתי גיהנום של דיכאון קשה וטופלתי סימולטנית ב כ 4-5 תרופות שונות נגד הדיכאון ( רסיטל, ויפקס,ixel, ציפרלקס ואולי עוד אחת או שתיים שאינני זוכר) שום דבר לא עזר כלל!! עד שיום אחד דודתי החליטה לנסות לשקם אותי ואספה אותי לביתה.
עוד באותו ערב הפסיקו לי את כל התרופות ( למעט סוליאן 600 מ״ג האנטי פסיכוטי) ונתנו לי מירו, 40 דקות לאחר נטילת התרופה ומאז נעלם הדיכאון כלא היה.
כיום אני מעוניין בעזרה לדיכאון מסויים שאני מרגיש ושפוגע בתיפקודי והרגשתי.
שאלתי היא , על איזה תרופה או מישפחת תרופות כדאי לי להיתייעץ עם הפסיכיאטר שלי ?יש משהו שדומה למירו רק פועל מזווית אחרת? יש משהו חדש? תודה
דיכאון מסויים וסוגיה.. ‏(ד"ר אריאל גאון )
00:47

דיכאון מסויים וסוגיה..

דני שלום, אני מאוד שמח לדעת שמצבך הרבה יותר טוב ממה שהיה ויותר שמח לדעת שבני משפחתך עזרו לך להתמודד עם הקשיים של המחלה. זה לא מובן מאליו. לסכיזופרניה יש השפעה על התפקוד של האנשים- למשל ירידה בחשק לעשות דברים, תחושה שכל מה שעליך לעשות דורש ממך המון אנרגיות עם תחושה שמשהו אחר היה עושה אותו דבר בצ'יק, במצב-רוח טוב. דיכאון יש אחד. יש רשימה של תסמינים דיכאוניים שככל הנראה אין לך כעת. לא מכיר אותך, אבל מניסיוני ולפי המחקרים, מודעות ותובנה למחלה הם הבסיס לחיזוי-פרוגנוזה טוב/ה.
אין לי מספיק מידע להמליץ על טיפול תרופתי. נראה לי שלדבר עם הפסיכיאטר שלך יעזור לך להחליט אם בכלל טיפול תרופתי הוא פתרון כעת. מציע לך לדבר עם הרופא שלך ולחשוב ביחד על אופציות. יתכן ולא צריכים לעשות שינויים בטיפול התרופתי. אולי טיפול בשיחות או שיטת קואוצינג יכולות לתרום יותר. תודש שפניתה אלי ובהצלחה. אשמח לעזור לך.
לראש הפורום >

מידע על פסיכיאטרים