פורום פסיכיאטריה והפרעות קשב וריכוז

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
11:33

בעיות קשב וריכוז לילד

שלום וברכה
יש לי ילד בן 8.5 שנים,כיתה ב(נשאר בגן שנה),ללא בעיות התפתחות.
אובחן במבחן מוקסו בשל חשש של בעית קשב וריכוז (תנועתיות יתר). מקבל ריטלין מכיתה א.
הריטלין מדכא קצת,עוזר לו,אבל שהיועצת בהס ואנחנו קראנו את המימצאים במוקסו יותר טוב ראינו שרשון,אין בעית קשב,רכוז מעל הממוצע,אמפולסיביות תקין,תנועתיות לא בנורמה בגלל זה קיבל ריטלין וזה עוזר.
אנו שואלים האם אפשר למצוא פתרון אחר כי הריטלין מדכא קצת,ואין תאבון בכלל עד שפג הכדור.ואמרו לי לפנות אולי לפסיכיאטר ולהתייעץ איתו??אני עובדת עצות?? הוא תלמיד טוב (ממוצע ומעלה,חכם מאוד) ויש לא במה שלא מעניין קוצים בטוסיק ואי שקט.. מה עושים??
ADHD - תסמינים ‏(ד"ר אריאל גאון )
23:23

ADHD - תסמינים

קרן שלום. שאלה מצויינת. תודה לשאלתיך. חייב להגיד לך שאין דבר יותר נכון מלהתיחס להפרעת קשב וריכוז או הפרעה כל שהי ברצינות. על זה כל הכבוד. עכשיו להפרעת קשב יש תת-קבוצות. קבוצות אלו הוגדרו לפי התסמינים הבולטים ביותר שהילד סובל. כך יש ילדים - שהם בעיקר סובלים מהפרעת קשב וריכוז I TYPE INATTENTIVE TYPE-
HI - HYPERACTIVE IMPULSIVE TYPE בעיקר עם תסמינים של היפראקטיביות/אימפולסיביות.
C TYPE - COMBINED TYPE הכוונה שילוב של הקודמים הפרעת קשב והיפראקטיבי. עכשיו לפי התיאור מדובר בילד חכם בעיקר היפראקיבי. ה HI שברשימה. הקבוצה הפחות שכיחה משלושתם, בדרך כלל חולף עם הגיל. ברור לכם שמאוד קשה להגיע למסכנות מבלי לראות את התוצאות של האבחונים, ובכל אופן אי אפשר להעלים עין מהעובדה שחל שיפור. כלומר ריטלין עזר במשהו. החלטה טיפולית תלויה ב - 1 = מבחן ממוחשב לא מאבחן ולא קובע אבחנה של הפרעת קשב. אלה ראיון קליני מסודרת ומקצועית. כולל שאלונים למורה ולהורים וכו'. אני רוצה להאמין ולקוות שככה היה. כך שסביר להניח שהאבחנה היא נכונה, וכעת מדובר על עוצמת ההפרעה - 2 = אם כבר עשיתם MOXO בלי ריטלין ויש לכם סימני שאלה תבקשו לעשות אותו עם טיפול ונראה מה השתפר. 3 = מומלץ מאוד לפנות לפסיכיאטר של הילד שיבדוק אותו והתוצאות הקיימות, ככה יוכל לשלול בעיות אחרות ולהמליץ על טיפול מתאים לגילו ולהפרעה שלו. הרי יש עוד אופציות טיפוליות הן תרופתיות ולא תרופתיות. חוץ מריטלין יש גם קונצרטה, פוקלין, קלונידין וכו. תודה שפניתם אלי. מקווה שעזרתי לכם ובהצלחה.
לראש הפורום >

מידע על פסיכיאטרים