פורום פסיכיאטריה והפרעות קשב וריכוז

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
12:46

מינון ריטלין

שלום ד"ר איך אדע אם המינון שלי הוא המינון הנכון עבורי?
אני לוקח בנוסף גם ציפרלקס.
00:10

המינון שלך והמינון נכון... לא תמיד אותו דבר..

רון שלום. שאלתה שאלת המיליון.. הרי מה הכוונה למינון הנכון. הוא מינון שמפחית או העלים את הסימפטמים. דוגמה, אם לא הצלחתה לשבת יותר מ 15 דקות מרוכז מול מאמר/ספר/עבודה להגיש, ולאחר טיפול אתה כן מציח לשבת, נתן להגיד שיש שיפור. התרופה לא ילמד במקומך, לא מארגן/מסדר יומן או חדר עבודה או חדר שינה. אם כי נראה מובן מאליו, אז.. לא. לא מובן מאליו. למשל אם קמתה בבוקר, לקחתה טיפול, שמתה לב שהחדר שלך אינו מאורגן, לא שילמתה את חשבון החשמל, ובכל אופן דחיתה שוב את הדברים שעליך לעשות... הטיפול לא "אשם לכך". ישנם הרגלים שעליך לעבוד/לתקן/לשנות ולא קשור לטיפול. כדי לבדוק האם הטיפול הוא יעיל כדי לעשות רשימה של תסמינים שהיו לפני טיפול, לקודד את עוצמתם- לפני טיפול לא ישבתי מרוכז בכיתה יותר מ10 דקות = מצב גרוע, היום אני מרוכז כל השיעור = שיפור 100 %- או נקרא 0 % בזה שלא קראתי ספר בשלש שנים אחרונים - 100 %= 6 ספרים בשנה- וכך האלה. אצל מבוגרים טיפול תרופתי בדרך כלל לא מספיק לשיפור הסימפטומים. מסכנות. 1) תעשה רוויזיה של סימפטומים 2)תבדוק אוביאקטיבי כמה השתפר 3)תפריד את מה שקשור להרגלים. לא מצליח תבוא אלי. יש מרפאות בב''ח ברה''נ ב''ש ל ADHD מבוגרים. אני מנהל אותה, אשמח לעזר לך או תפנה למטפל שלך. בהצלחה.
לראש הפורום >

מידע על פסיכיאטרים