פורום פסיכיאטריה והפרעות קשב וריכוז

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
תרופות חדשות ‏(אלמונית)
01:12

תרופות חדשות

דר גאון שתי בעיות אחת הוא בני בן ה-15 לוקח רטלין l.a מ"ג30. היועצת בה"ס חוששת שאולי רון סובל מחרדות והרטלין רק מגביר אותם כמו קילוף העור באצבעות והפרעות בכיתה כמו "אני רוצה לצאת "ברצף וכ"ו . השאלה אם יודעים שאכן זה הבעיה והאם יש כדור שמחליף את הרטלין ומרגיע אותו ומשפר לו את הלימודים ?

השאלה הבאה מתיחסת אלי אני בת 50 ולוקחת 10 שנים כדורים אקסל נגד חרדות ודיכאון אני היום לומדת ומובילה בגן יש לי קושי רב בארגון החומר בראש ,בריכוז והזיכרון קצר שזה מקשה לי מאוד את החיים האם אני יכולה להשתמש ברטלין בנוסף. ואם לא האם יש כדורים אחרים ?
שאלה , שאלה.. ‏(ד"ר אריאל גאון )
20:07

שאלה , שאלה..

לשאלה הראשונה.
שאלה מעניינת ובעיקר כואבת. מצד אחד טיפול בריטלין, מטילפנידט- עלול לגרום לעליה בתחושת החרדה. בעיקר התרופה גורמת לעוררות יתר במערכת עצבים, כך שהמטופלים מרגישים עליה בדופק, אי שקט פנימי, תחושה של פרפרי בטן, קושי להרגיע את עצמם. כתוצאה מתוחשתם חלקם מתחילים לנוע או להזיז את הידיים. חלקם גוזרים את הציפורניים בשיניים, וכו'. מצד שני תסמיני חרדה לא תמיד קשורים לטיפול תרופתי, אלה למטופל עצמו. כלומר לו לא היה קבל טיפול תרופתי, בכל מקרה הינו רואים תסמיני חרדה. התרופות החדשות הם גם תרופות שעלולות לגרום לעוררות במערכת העצבים -הסימפטיקומימטי- ועלול לגרום לאותם תסמינים. הפתרון בעצם היא קודם כל כן לאבחן האם מדובר בחרדה ולאחר מכן לראות האם בכלל טיפול בריטלין מחמיר את המצב. הרי אם מדובר בחרדה עדיף לטפל בחרדה ולאחר מכן לראות אם יש צורך לשנות טיפול ל ADHD.
לראש הפורום >

מידע על פסיכיאטרים