פורום פסיכיאטריה והפרעות קשב וריכוז

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
18:03

טיפול באדם בוגר

אני אב לילד בן 27 שנה המגלה סימני בעיות נפשיות המתבטאות בדחיית מטלות שיש לעשות הן בתחום העבודה (אינו מנסה ברצינות לעבוד) והן בתחום הלימודים (מסתגר בדירתו השכורה ולא הולך ללמוד באוניברסיטה למרות שהוא רשום ללימודים ) ,
אני מזהה אצלו דבר , שקראתי ברשת , את המושג דחיינות . אני לא מצליח לשכנע אותו לקבל טיפול אצל פסיכיאטר ואני ממש חושש לו , האם ישנה דרך שאני יכול לגרום לו ללכת ולקבל טיפול בנושא .
אין טיפול בכפיה... ‏(ד"ר אריאל גאון )
00:11

אין טיפול בכפיה...

דודו שלום, תודה שפניתה אל הפורום. צר לי לשמוע על המקרה של הבנך. ללא ספק מקרה מורכב. מצד אחד הרצון לעזור לו מצד שני אין עם מי לדבר. ברור שזקוק לעזרה. השאלה היא מדוע אינו מוכן לקבל עזרה. יתכן יש סיבות שאתה לא יודע אותן ושהוא לא מוכן לגלות, המסבירים חוסר שתוף פעולה. מספר טיפים.. בדוק שאינו משתמש בסמים או חומרים פסיכואקטיבים אחרים. שימוש באלכוהול לרעה. מבלי ללחוץ תסביר לו שאתה לא מצפה שילך ללמוד אלה מבקש שהוא יבדוק האם אינו לוקה בדיכאון או מחלה אחרת.
חשוב לציין שדחיינות יכולה להיות סימן למספר בעיות או מחלות גם חלק של ADHD. כפי שאתה מבין חסר לי הרבה מידע עליו כדי להגיע לאבחנה ובכל מקרה, לא היתי עושה את זה במסגרת הפורום. מה שכן, נראה לי שללחוץ עליו שילמד או יעבוד לא עוזר לו. ברור לי שעליך לשים גבולות הרי אתה לא יכול לממן אותו בדירתו אם הוא לא מוכן לעבוד וא ללמוד. לפחות את זה יכול להחזירו למציאות. תהיה חזק. בהצלחה.
לראש הפורום >

מידע על פסיכיאטרים