פורום פסיכיאטריה והפרעות קשב וריכוז

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
22:49

הריון ואביליפיי

שלום אני חולת מניה דפרסיה שנטלה במשאל שנים ליתיום והיתה מאוזנת כשרציתי להרות החלפתי לכדור סרווקוול 200 עברתי איתו טיפולי פוריות והסוף מולד לי בן בריא ושלם
היום אני רוצה להרות שנית והרופאה שלי נתנה לי שוב סרווקוול אך המינון לא כיסה בעיה שיש לי מאז שילדתי כבר שלוש שנים שאני סובלת מכאב פסיכוסומטי שריפה מטורפת בקרקפת ניסינו לעלות מינון ל300 אך זה לא עזר מידי ערב אני נעזרת בקלונקס שמעביר לי את הכאב
סרווקוול מחשבת לתרופה בטוחה בהריון לפי המרכז הטורולוגי אך מרשמה לי החמרה עם הכאב הזה וזה לא מכסה
אז הראה שלי הציע לח לקחת אבייליפיי קודם כל אני מרווה שיתאים לי הכדור אבל אני מפחדת מכל שנוא כדור חדש ואין עליו מחקרים
הרופאה שלי אמרה שלדעתה איי מה לפחד ובגלל שזה האופציה היחידה אז אם זה יתאים להיכנס עם זה להריון ולעשות יותר בדיקות
אשמח לשמוע תגובה מה דעתך
יעל שלום. ‏(ד"ר אריאל גאון )
01:00

יעל שלום.

תודה לשאלתיך. התשובה היא מורכבת מאוד... יותר נכון להגיד שאין תשובה נכונה לשאלתך. באופן כללי נתן להגיד שהמלצתי הטובה ביותר היא שאם חייבת לקחת טיפול תרופתי כדאי לקחת תרופה שנמצאת בשוק זמן רב וישנם מספיק מחקרים המצביעיים אל התרופה כחומר בלתי מזיק או לא מוגדר כמזיק. ABILIFY או ARIPIPRAZOLE, זאת תרופה שבארץ ובעלם מכירים פחות מאשר תרופות שיש להם יותר מ 20 שנה בשוק. אין לי ספק שאביליפי היא תרופה מצויינת. אין מספיק מידע כדי להגיד שזאת תרופה בטוחה בעת הריון ובכלל בשליש הראשון.
תודה שפנית לפורום. בהצלחה.
לראש הפורום >

מידע על פסיכיאטרים