פורום פסיכיאטריה והפרעות קשב וריכוז

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
10:12

בעיות חרדה, קשב ריכוז

שלום רב. בילדותי אובחנתי כ adhd/ add ולפני כשלוש שנים, התחלתי לקחת וולבוטרן וריטלין והתחלתי תואר באוניברסיטה. לאחר כשנה וחצי התחילו בעיות חרדה שלאט לאט החמירו. הגעתי למצב שכשאני שותה קפה, הוא היה גורם לי לחרדה ברמה שהיא בלתי נסבלת ברמה שאפילו דומה לכאב פיסי. לפני כשנה הפסקתי כל טיפול תרופתי, שהקל על הבעיה אבל לא הפסיק אותה. לאחר זמן מה הפסקתי גם עם הקפה ועכשיו אני נשארתי עם החרדה הזאת, אני מפחד לצאת מהבית מצב באמת אבסורד... אוכל בריא וכושר שום דבר שאני עושה לא עוזר קוויתי שעבודה קשה תעזור, ללא תועלת. היום אני אדם שבור יושב רוב היום בין קירות בטון אסיר של החרדה שלי. אולי תוכל בבקשה לייעץ לי לגבי הבעיה שלי מהי בדיוק ואיזה פסיכאטר אני צריך לראות ואם איזו מומחיות. התקווה שלי לחזור לחיים נורמטיביים ולסיים תואר בלימודים.
תודה מראש.
חרדות המתגברות ‏(ד"ר אריאל גאון )
23:57

חרדות המתגברות

גיא שלום, סיפור קשה ללא ספק וברור לי שאתה זקוק לעזרה. ברור שאינני יכול להגיע לאבחנה מדוייקת, אם כי נראה שאתה לוקה בהפרעת חרדה. הפרעה קשה שגורמת לירידה משמעותי בתפקוד, גורמת לתסכול ודיכאון. מצב הגורם למעגל קסמים שעל פניו, בלתי מנוצח. אם זאת יש לי חדשות טובות בשבילך.. א- יש טיפול לבעיה שלך. ב- יש הרבה מטפלים טובים בעלי ניסיון והצלחה רבה עם הטיפול. אבל כפי שאתה מתאר לעצמך יש לזה צד לא פשוט. אתה זקוק לטיפול משולב תרופתי יחד עם טיפול קוגניטיבי התנהגתי. סוג של טיפול פסיכולוגי שיעזור לך להתמודד עם החרדות. אין לי צל של ספק שהמצב שלך נתן לטיפול, ואין כל סיבה שתסבול עוד. תפנה לפסיכיאטר באזור מגורך לקבל עזרה וטיפול מתאים. שוב טיפול בתרופתי וטיפול CBT.
תודה שניתה לפורום ובהצלחה.
שאלה ‏(גיא)
15:36

שאלה

קודם כל תודה רבה שענית לי, באמת!, ניסיתי כבר בעבר לקבל תשובות מרופאים בפורום ללא הצלחה.
עוד פרט ששכחתי לציין, עשיתי בדיקות דם לאחרונה ונראה שיש לי ירידה בתפקודי הכליה למרות שכבר המון זמן לא לקחתי ריטלין או וולבוטרין. היו כמה ערכים שהיו שונים מהנורמה ומה שרופא המשפחה אמר לי שמשנה זה שהיו ערכים גבוהים מהנורמה של קראטינין. עכשיו אני מבין שכנראה שזה ישפיע על הטיפול התרופתי שמוצע לי אבל רציתי לדעת אם אולי אפשרי שזה חלק מן הבעיה ולא ההפך. בנוסף היציאות שלי בשירותים לא כמו שתמיד היו, נורא מוזרים. אני בשנות ה 20 המוקדמות עדיין (אותותו לא) והכי חשוב רציתי לשאול, מכיוון שהחרדה התחילה אחרי טיפול בתרופות, אם זה משהו שיכול לחזור לקדמותו או שזה מי שאני עכשיו ואני צריך להתמודד עם זה. היום עוד מעט יש לי תור עם פסיכיאטר אז זה דבר אחד וקיוותי לדעת מה אתה ממליץ לי לעשות חוץ מזה. תודה רבה, גיא.
המשך.. ‏(ד"ר אריאל גאון )
19:39

המשך..

שלום, טוב לשמוע שעזר לך. כאשר לאדם יש סימפטומים של חרדה על רקע טיפול מסויים. בעת הפסקת טיפול שגרם את ההתקפים התסמינים חולפים מייד. אם עדיין שינם תסמיני חרדה למרות שאינך נוטל טיפול בריטלין יתכן שאתה סובל מהפרעת חרדה ללא קשר לטיפול. ברור ש CBT יחד עם טיפול תרופתי מתאים יעזור לך להתמודד עם הבעיה ואפילו יעזור לך לקבל טיפול ל הפרעת קשב.
בהצלחה. !
לראש הפורום >

מידע על פסיכיאטרים