פורום מושבים וקיבוצים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:16

זכויות על שטח ובית במושב

שלום
אני ואשתי גרים בחצר של הוריי בבית נפרד משנת 2010. יש לי עוד 2 אחים. האם אחרי מס' שנים יהיו לי יותר זכויות מלאחים שלי על השטח של הוריי כמו דייר מוגן?
13:51

מושבים - בן ממשיך / בית נוסף בנחלה

נגעת באחת הנקודות המורכבות בתחום שאלה ובעיה זו הינה אחת הגורמים לויכוחים וסכסוכים בין יורשים אחרי 120 שנות חיי ההורים

לא ברור משאלתך האם אתם בניתם את הבית בעצמכם, האם ניתן לכם אישור או הסכמה לבנות את הבית ולגור בו ולאיזו תקופה, האם אתם משלמים דמי שכירות , האם שיפצתם אותו

האם הבית הנוסף בנוי כדין והאם לצורך בניית הבית חתמו עבורכם על מסמכי בן ממשיך

המשך ‏(גיא)
15:04

המשך

תודה.
את הבית ההורים שלי בנו. ויש לבית אישורים. אנחנו לא משלמים שכירות ולא שיפצנו אותו.
האם כל העובדות שציינתי לא לטובתי?
16:09

מושבים מגורי בן בנחלה - בן ממשיך - תשובת עו"ד הראל

העובדות שציינת מעידות מחד על העדר השקעה מטעמכם בנכס, ומתאר מצב בו נתנו לכם לגור בנכס קיים ולא מעיד על מצב מגורים קבוע

מנגד העדר חוזה שכירות מעיד על מתן רשות לגור ללא הגבלה קונקרטית של זמן

בניגוד למצב בו אתם הייתם בונים בית מצב כזה מעיד על כוונה להמשיך את מגוריכם לטווח ארוך ששכן סביר להניח כי אדם לא בונה את ביתו במטרה לעזוב אותו יום אחד.

המצב שאתה מתאר מורכב ויתכן שיש לנקוט בפעולות שונות על מנת לבסס את מעמדך או להסדירו

לראש הפורום >

מידע על קיבוצים ומושבים