פורום אפוטרופסות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:55

אפוטרופסות על נכה 100%

עו"ד דניאל שלום אני מבקשת לברר בנוגע לצעיר בקרוב יהיה בן 18 100% נכה וגר עם אמו. הוריו גרושים. האם כדי להיות אפוטרופסית שלו בגוף וברכוש האם צריכה לקבל את אישור האב וויתור שלו ומה יקרה אם האב לא יסכים?
22:16

בית המשפט הוא המוסמך להחליט מי יכהן כאפוטרופוס

שלום, עפ"י החוק, הוריו של קטין הם אפוטרופוסיו הטבעיים. כלומר, אין צורך במינוי אפוטרופוס לקטין. ברם, בעת שחסוי ( דהיינו, אדם שאינו מסוגל לדאוג לענייניו ) בגיר זקוק לאפוטרופוס שידאג לענייניו רק בית המשפט לענייני משפחה מוסמך למנות אפוטרופוס. כאשר מוגשת לבית המשפט בקשה למינוי אפוטרופוס לחסוי חייבים לצרף את עמדת בני משפחתו מהדרגה הראשונה. אם לא ניתן לצרף את עמדת מי מבני המשפחה הקרובה, פקידת סעד שתמונה ע"י בית המשפט תפנה אליו ותודיע לבית המשפט על עמדתו. בית המשפט ידון בבקשה למינוי אפוטרופוס ויחליט עפ"י שיקול דעתו גם אם האב יתנגד. העיקרון המנחה שיעמוד לנגד עיני השופט הוא:- טובת החסוי. עפ"י עקרון זה גם יחליט בית המשפט גם מי האדם המתאים ביותר למלא את תפקיד האפוטרופוס על החסוי. לפיכך, הסירי דאגה מלבך. אין צורך באישור של האב למינוי וגם אם האב יתנגד בית המשפט ימנה את מי שיהיה המתאים ביותר לשמש כאפוטרופוס.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה