פורום אפוטרופסות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
16:00

מחכה לתשובה בקשר לבקשה שהגשתי

אמא שלי היא האפוטרופס של אחותי ובגלל גילה היא ביקשה שגם אני אהיה אז הגשתי בקשה להיות האפוטרופוס של אחותי עברו חודשיים ועוד לא קיבלתי תשובה מה אני צריכה לעשות עכשיו לפנות לבית משפט לחכות שיתנו לי את התשובה מה קורה עכשיו?
16:01

נוהל הטיפול בבקשה למינוי אפוטרופוס

שלום רוית,
תשובתי מתבססת על ידע כללי וניסיון של שנים רבות אודות נהלי העבודה והטיפול בבקשות למינוי אפוטרופוס. ברם, איני יודע דבר אודות הבקשה הספציפית שלך ואם הוגשה כדין וגם נוסחה כדין. בטרם ידון ביהמ"ש בבקשתך הוא מצפה לתגובה של באי כח היועץ המשפטי לממשלה במשרד העבודה והשירותים החברתיים וכן במשרד האפוטרופוס הכללי. היית אמורה לשלוח העתקים של הבקשה לשני המשרדים הנ"ל. בדרך כלל, ניתן לקבל את עמדתם לבקשה בתוך כחודשיים - שלושה. אולם, בחודשי הקיץ וכן בחודשי החגים ( תשרי וניסן ) זמן התגובה הוא ארוך יותר עקב יציאת פרקליטים ועובדים נוספים לחופשות. כמו כן זמן התגובה במחוז ת"א והמרכז הוא ארוך יותר מאשר בשאר המחוזות בגלל העומס. את רשאית להתקשר או לפנות לכל אחד משני המשרדים הנ"ל ולברר מי מטפל\ת בבקשתך ומתי צפויה להתקבל תגובתם. אני ממליץ גם לבדוק מעת לעת במזכירות בית המשפט אם הגיעו תגובות מהמשרדים הנ"ל ולקבל העתק של התגובות שכן קרה לא אחת שלא קיבלתי תגובה עקב טעות או רשלנות של המזכירות של אחד המשרדים הנ"ל או תקלה בדואר. אם נעזרת בעו"ד בעת ניסוח הבקשה והגשתה, בקשי ממנו להתקשר למשרדים הנ"ל ולברר את הבירורים הנ"ל.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה