פורום אפוטרופסות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
17:18

התנהלות בחשבון בנק עם אפוטרופוס

אני אפוטרופוס גוף על חסוי שיש לי איתו חשבון בנק משותף. האם ההתנהלות שלי בחשבון תשתנה? האם האפוטרופוס רכוש שלו נכנס במקומו של החסוי בחשבון הבנק ותהיה לו שליטה על החשבון?
18:23

האפוטרופוס לרכושו של החסוי חייב לשלוט על כל הרכוש

שלום,
לא הבהרת מדוע מוניתי לאפוטרופוס לגופו של החסוי. אני מניח כי הסיבה לכך הייתה אובדן יכולתו של החסוי לדאוג ולעשות את כל הדרוש להבטחת בריאותו ורווחתו. לפיכך, עקב מצב בריאותו, החסוי אינו יכול לנהל חשבון בבנק. האפוטרופוס לרכושו של החסוי יסגור את החשבון של החסוי ויפתח חשבון נאמנות ייעודי שבו הוא ינהל את הכספים של החסוי. אמנם לא מונית לאפוטרופוס על רכושו של החסוי, אולם מבחינה חוקית אתה נחשב עתה לאפוטרופוס למעשה על רכושו של החסוי וביהמ"ש עשוי לדרוש ממך להגיש לו דו"ח על כל פעולותיך בחשבון הבנק של החסוי בתקופה שבה נבצר מהחסוי לדאוג לענייניו ואתה היית השותף הפעיל בחשבון. כדי להסיר כל ספק, האפוטרופוס לרכוש חייב להעביר את השליטה הבלעדית בכל הכספים שבחשבון לשליטתו.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה