פורום אפוטרופסות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
14:46

תומך / אפוטרופסות

בתי נכה, בשבוע הבא תהייה בת 18. ביתי לא מסוגלת לקבל החלטות לבד ואני לא מעוניינת למנות לה אפוטרופסות, אלא תומך בקבלת החלטות, לפי ידיעתי החוק יכנס לתוקף באפריל 2018, האם בינתיים כדאי שהיא תיתן לי ייפוי כוח זמני לטפל בכל ענייניה, או כדאי להמתין שחוק תומך בקבלת החלטות ייכנס לתוקף?

תודה
13:41

מינוי "תומך החלטות" הוא בסמכות בית המשפט.

שלום,
לא ניתן לתת לך תשובה אחראית רק על סמך הנתונים הלאקוניים שציינת בפנייתך. אולם, כדי לא להשאיר אותך ללא תשובה, אעלה כאן מספר הערות בתקווה שהם יעזרו לך לגבש את החלטותיך. מעיון בשאלתך לא ברור לי די הצורך אם ביתך כשירה לתת ייפוי כוח וכן למה דרוש לך ייפוי כוח שלה. בכל מקרה, מינוי תומך החלטות מחייב פנייה לבית המשפט והחלטה שיפוטית שתסתמך על מצבה של הבת. אם ביתך כשירה לתת ייפוי כוח, אזי כל שנדרש הוא ניסוח ייפוי הכוח בהתאם לצרכים ואימות חתימתה בפני נוטריון. פעולה זו אינה כרוכה בהוצאה כספית גבוהה. אם יש הצדקה למינוי תומך החלטות לבתך, תאלצי להמתין עד לקבלת ההחלטה השיפוטית. לפיכך, אם ביתך כשירה לחתום על ייפוי כוח, רצוי להצטייד בייפוי הכוח אם יש דחיפות וצורך להשתמש בו. אני ממליץ לך לפנות לעו"ד המתמחה בדיני אפוטרופסות ולהתייעץ בשאלות הנכבדות הנ"ל שאת מתלבטת בהן.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה