פורום אפוטרופסות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
08:40

אפוטרופוס רכוש או שותפות בחשבון

אבי בן 84 חולה דמנציה, אנחנו צריכים לעשות אפוטרופוס גוף. מתלבטים לגבי אפוטרופוס רכוש מכיוון שזה מורכב (להורים יש חשבון משותף ואמרו שצריך לחלק את החשבון). אם אכנס כשותפה לחשבון, אין צורך באפוטרופוס רכוש?
14:03

מינוי אפוטרופוס לקשיש חולה דמנציה.

שלום ורד,
אכן צדק מי שאמר לך כי ניהול אפוטרופסות לרכוש מחייבת ניהול הכספים של האדם שמונה לו אפוטרופוס בחשבון נאמנות והגשת דו"חות למשרד האפוטרופוס הכללי. יש לי ספק אם הבנק יסכים לצרף אותך לחשבון של הורייך שהרי אביך אינו יכול לתת את הסכמתו לצירוף לחשבון. אני סבור כי מוטב שתפתחי חשבון חדש בשותפות עם אמך ובו תנהלי את הכספים של אמך. הקפידי לדרוש מהבנק כי יחתימו את אמך ואותך על "תוספת" המכונה "סעיף הנותר בחיים" שתאפשר לשותף בחשבון הבנק להמשיך לפעול בחשבון גם לאחר פטירת אחד השותפים בחשבון. האמא תמשיך לנהל גם את החשבון הקיים שבו היא שותפה עם אביך אלא אם כן הבנק יתנגד להמשך פעילותה בכספים של אביך. במקרה זה, תיאלצי, בלית ברירה, לבקש גם מינוי אפוטרופוס לרכושו של אביך. אם יש לך שאלות נוספות, את מוזמנת לפנות שוב ואענה לך בחפץ לב.
17:49

מינוי אפוטרופוס לקשיש חולה דמנציה

אם נגיש בקשה לאפוטרופוס גוף בלבד, האם בית המשפט יכול לדרוש לעשות גם אפוטרופוס רכוש?
19:24

ביהמ"ש וכן נציגי היועמ"ש לממשלה יכולים לדרוש מינוי

שלום ורד,
כאשר מגישים לבית המשפט בקשה למינוי אפוטרופוס לאדם שאינו מסוגל לנהל את ענייניו, המשיבים הם נציגי היועץ המשפטי לממשלה משני המשרדים הבאים:- עו"ד מטעם משרד העבודה והשירותים החברתיים וכן עו"ד מטעם משרד האפוטרופוס הכללי. הם או אחד מהם עלול להציע לבית המשפט למנות גם אפוטרופוס לרכוש. גם לשופט\ת יש סמכות לדרוש מינוי אפוטרופוס לרכוש.
12:36

אפוטרופוס לגוף בלבד

תודה רבה על התשובות המהירות. עד כמה שאני מבינה אם במכתב מפסיכוגריאטר כתוב ש"אדם אינו מסוגל לנהל את ענייניו" הסיכוי שידרשו לעשות אפוטרופוס רכוש הוא גדול יותר. אבל אם במכתב מהרופא אין איזכור שאדם אינו מסוגל לנהל את ענייניו אלא רק המלצה על אפוטרופוס גוף, הסיכוי לדרישה לאפוטרופוס רכוש קטן יותר?
15:00

מינוי אפוטרופוס לקשיש חולה דמנציה

שלום ורד,
אין שום וודאות כי בית המשפט ימנע מהעלאת נושא מינוי האפוטרופוס לרכוש. השופט או השופטת הם בני אדם ותו לא. הם נבדלים ממך בידע והניסיון בתחום שהם עוסקים בו. חז"ל אמרו כי מיום שחרב בית המקדש הנבואה ניתנה רק לשוטים. לאור ניסיוני, אינני מוכן להתנבא מה תהיה עמדת השופט שידון בבקשה. ממליץ שתכיני תירוצים ונימוקים מדוע אין צורך למנות אפוטרופוס לרכושו של אביך במקרה שבדיון ( אם יתקיים ) תועלה בפניכם שאלת הצורך במינוי אפוטרופוס לרכושו של אביך. נסי ותיווכחי. בהצלחה.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה