פורום אפוטרופסות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
15:10

מינוי אפוטרופס עלול להתגלות כטעות קשה

26/03/2018 15:07ערןמינוי אפוטרופס שלמעשה עלול לשבש את חיי. אודה לתשובה מינוי אפוטרופס שלמעשה עלול לשבש את חיי. אודה לתשובהאחותי בת 54 בעלת צרכים מיוחדים נמצאת בדיור מוגן מסודר בנתניה: "כפר עידוד". משום שלא היינו בקשר רציף עם השנים נתבקשתי למצוא לה אפוטרופס אבל גיליתי לתדהמתי שתפקידו זעיר ביותר:

החלטה הנוגעת לבעיה רפואית בלבד לכשתקרה! אם בכלל. זה נשמע לי אבסורד לשלם לבן אדם מעמותה תשלום חודשי עבור כמעט כלום!! הוא אינו מעורב רגשית בחייה. לא מבקרה ורק אם יש סוגייה רפואית כלשהי הוא יחליט עבורה. לא זו בלבד שהעיתונות גדושה על כך שכל העמותות האלו מושחתות מהיסוד.

כמו כן יש ברשותי 2 דירות שאני משכיר, לא יתכן שאיש זר ינהל את רכושי וגם על זה אשלם לו סכום חודשי. זה בלתי נתפס. אני שותף מלא לנכסים עם הוריי בחשבון הבנק. אם הדבר יקרה אני אהיה מרושש כלכלית ונפשית. אשמח לדעתך תודה.
17:04

מינוי אפוטרופוס לבעלת צרכים מיוחדים.

שלום עדי,
לדבריך, אחותך זקוקה לאפוטרופוס שכל תפקידו הוא להחליט לגבי טיפול רפואי שהיא עלולה להזדקק לו. אם כך, מדוע שלא תתנדב למלא את התפקיד? לא ברור לי מה הקשר של אחותך לדירות שאתה משכיר ולחשבון הבנק של הוריך ושלך. אני ממליץ כי תפנה לעו"ד המתמחה בדיני אפוטרופסות כדי שתקבל ייעוץ מסודר ואחראי לכל השאלות שהעלית בפנייתך.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה