פורום אפוטרופסות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
חוסה ‏(אלי)
00:01

חוסה

ביהמש פסק שפיצויי נזק ישוחררו לנפגע הקטין בני בגיל 18. אלא שהוא גם נכה נפשית שאם יגיע הכסף לידיו הוא יאבדו/יבזבזו תוך שבוע-חודש. מה עושים? אבקש מפורט ככל שניתן
02:10

הבטחת כספים של בן שאינו מסוגל לנהל את ענייניו.

שלום,
כדי להשיב תשובה אחראית ומפורטת לפנייתך דרושים פרטים נוספים כגון:- מהי הנכות הנפשית ממנה סובל בנך? איזה בית משפט פסק את הפיצויים? בית משפט שלום או בית משפט לענייני משפחה? לא ברור לי אם בנך עדיין קטין ( כפי שציינת) או בגיר שמלאו לו 18 שנים. אם הוא עדיין קטין הרי שאתם - הוריו אפוטרופוסיו עפ"י הדין. כלומר, אתם זכאים לקבל לרשותכם את כספי הבן.
עקב הדחיפות לכאורה אשיב לך כדלקמן:-
בהנחה שהבן כבר בגיר והכספים עלולים לעבור לידיו, עליך להגיש בהקדם האפשרי לשופט\ת שפסק את סכום הפיצויים בקשה דחופה שבה תפרט את מצבו הנפשי של הבן ואת לקות ממנה הוא סובל. (רצוי כי לבקשה תצרף מסמכים רפואיים שיאששו את פנייתך) ותבקש צו כי סכום הפיצויים יופקד ברשותך או ברשות נאמן שישמור את הכסף לטובת הבן. אם הבן אינו מסוגל לנהל את ענייניו דרך קבע, יתכן כי רצוי למנות לו אפוטרופוס. בקשה למינוי אפוטרופוס או למינוי תומך החלטות יש להגיש לבית המשפט לענייני משפחה. ברם, הטיפול בבקשה כזו עלול לארוך מספר חודשים.
לאור האמור לעיל, אני ממליץ כי תיעזר בעו"ד מיומן המתמחה בדיני אפוטרופסות. עליך לעדכן את עוה"ד בכל הנתונים והעובדות הרלוונטיות כדי שיוכל לייעץ לך כראוי וכן לנסח בצורה הולמת את הבקשות לבית המשפט.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה