פורום אפוטרופסות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
22:36

אפוטרופסות לקשישה

האם לקשיש מעל גיל מסויים חובה בחוק לערוך מבחן/הערכה פסיכוגריאטרית? אם כן איזה גיל ואיפה זה כתוב?
כמו בן אמח אם מישהו יכול לעשות לי סדר בנושא בקשת אפוטרופסות (גוף, רכוש) ממושכת (לא זמנית) על הורה דמנטי-
מה התהליך? מה ההשלכות? ממה יש להיזהר? מה זה בכלל אומר? האם זה נכון שהאח הגדול (האפוטרופוס הכללי) עלול לעשות ברכוש כבשלו??? (שמעתי נבואת זעם כזו)
אגב מדובר בניצולת שואה והבנתי שדמנציה מגדילה את הרנטה. האם זה נכון? אם כן בכמה?
אשמח אם תעשו לי סדר בזה. הדגש הוא על ההשלכות והסכנות ולא על איך עושים זאת. איך עושים זאת אני מבינה.
תודה
מינוי אפוטרופוס לקשישה ‏(עו"ד דניאל רותם)
13:29

מינוי אפוטרופוס לקשישה

שלום,
פורום זה מיועד לתת הכוונה והבהרות למעוניינים במידע ספציפי בנושאי אפוטרופסות. שאלותיך מתייחסות למגוון רחב של נושאים אשר חלקן אף חורג מהנושאים בהם עוסק האתר.

לא ידוע לי על קיום חובה חוקית לערוך מבחן או הערכה פסיכוגריאטרית לקשיש בגיל כלשהו. משרד האפוטרופוס הכללי הוא אחד האגפים של משרד המשפטים ואחד מתפקידיו הוא לדאוג כי רכושם של מי שאינם מסוגלים לנהל את רכושם ינוהל ע"י מי שכשיר לנהל את ענייניהם של מי שאינם מסוגלים לכך. בית המשפט לענייני משפחה הוא המוסמך למנות אפוטרופוס. בדרך כלל, אם יש לאדם שצריך למנות לו אפוטרופוס קרובי משפחה, ביהמ"ש יעדיף למנות את אחד מקרובי משפחתו לאפוטרופוס. משרד האפוטרופוס הכללי וכן משרד העבודה והשירותים החברתיים מעורבים בדיון ובתי המשפט נוטים להתחשב בהמלצותיהם הכוללות גם תסקיר של פקידת סעד.

אני ממליץ לך לפנות לעו"ד מיומן המתמחה בדיני אפוטרופסות כדי שייעץ לך ויעזור לך - אם יהיה צורך - להגיש את הבקשה למינוי אפוטרופוס לקשישה לאחר שתציגי בפניו את כל הנתונים הרלוונטיים של הקשישה.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה