פורום אפוטרופסות

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
12:45

תביעה אזרחית עי קטן. נזק לא נדלן

הורה גרוש נמצא בחו"ל.
האם הקטין יכול להגיש רק באמצעות ההורה השני?
אם לא -למה בדיוק?
13:11

הגשת תביעה ע"י קטין באמצעות הורה

שלום,
עקרונית, הורה רשאי ומוסמך לייצג את ילדו הקטין בתור האפוטרופוס הטבעי של הקטין. כדי להסיר כל ספק, הייתי מעדיף כי בטרם אשיב תשובה כוללנית לשאלתך שתפרט מה היא עילת התביעה וכן מי ההורה המשמורן של הקטין.
המשך ‏(אלי)
13:29

המשך

הוגשה תביעה לאפוטרופסות ואושרה לשנתיים, ע"י האם ואחיו הגדול של הקטין,, בגלל טיפול רופאי עקב תאונה. הורה אחד בארץ גרוש, והשני ברח לחו"ל.

עכשיו הסתיימו השנתיים ומה שעומד על הפרק זה רק המשך תביעה נזיקין שכבר הוגשה אחרי התאונה..

האם באמת חייבים לחדש אפוטרופסות, כדי להמשיך לייצגו בהמשך התביעה ?
09:56

הארכת תוקפו של צו מינוי אפוטרופוס לקטין

שלום אלי,
ראשית וכדי להסיר כל ספק מובהר כי המענה כאן לפנייתך אינו מהווה ייעוץ משפטי אחראי, מוסמך ומיומן. כידוע, חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות קובע כי כל הורה של קטין הוא אפוטרופוס טבעי שלו. במקרה שלכם התבקש וניתן צו מינוי אפוטרופוס לקטין מסיבות שלא פירטתם לתקופה של שנתיים. גם לא פירטת מדוע נדרש למנות גם את אחיו של הקטין כאפוטרופוס נוסף לאמו של הקטין וכן מה גילו הנוכחי של הקטין ומה היה הנימוק להגבלת תקופת האפוטרופסות לשנתיים. לאחר כל ההסתייגויות וההערות הנ"ל, אני ממליץ כי תתייעצו עם עוה"ד המייצג אתכם בתביעה. לעניות דעתי ובכפוף לעובדה כי איני בקיא בכל העובדות הרלבנטיות של המקרה אני סבור כי מוטב שתגישו בקשה להארכת תקופת מינוייכם כאפוטרופוסים של הקטין לתקופה נוספת ככל שיידרש לכם. האימא היא אכן אפוטרופוס של בנה הקטין מכוח הוראת החוק
עד שימלאו לקטין 18 שנים (אלא אם כן ביהמ"ש הגביל את זכותה לשמש כאפוטרופוס). אולם, תקופת כהונתו של האח הסתיימה בתום תקופת השנתיים שקצב בית המשפט.
לראש הפורום >

מידע על עו"ד דיני משפחה וירושה