פורום רפואת שיניים - השתלות שיניים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
10:53

האם אפשר לעשות עקירות שתלים וכתר באותו יום

שלום רב בעלי צריך לעבור השתלות היינו אצל הרופא הוא יעץ לנו לעשות לו עקירת כל השיניים העליונות שיש לו השתלת עצם שתלים וכתרים זמניים באותו היום הכל בליווי מרדים . בעלי סובל מנסיגת חניכיים חמורה והשאלה שלי זה האם אפשר לעשות את כל התהליך ביום אחד ואיך אדע שהשתלים שהוא שם לו הם באמת תוצרת חוץ כמו שהוא טוען ועוד שאלה איך יודעים אם הרופא מומחה או לא כי לא ראיתי תעודות על הקיר עם השם שלו? תודה קצת מודאגת
11:14

האם אפשר לעשות עקירות שתלים וכתר באותו יום

שלום,
אתחיל מהסוף: רופא מומחה הוא רופא שעבר תוכנית התמחות מסודרת של 4-5 שנים, ועבר בחינות וקיבל תעודת מומחה. אף אחד לא מסתיר את עובדת היותו מומחה, ולכן לדעתי הדבר הנכון הוא לשאול את הרופא ולראות האם יש לו מספר מומחה (שהוא שונה ממספר רופא רגיל).
לגבי התהליך הרפואי: אפשר בעיקרון לעשות את כל הדברים האלה ביום אחד. יש שיטה כזו, אבל צריך לבדוק עד כמה בעלך מתאים לשיטת עבודה כזו, ומה דרגת הסיכון במקרה כזה.
על פי חוק זכויות החולה, על הרופא להסביר לכם שתיים או שלוש אפשרויות טיפול, ולהסביר באופן מסודר מהם היתרונות והחסרונות של כל שיטה.
באמירה שמבצעים הכל באותו יום יש הטעיה מסויימת, כי כדי להגיע ליום ההשתלה צריך לבצע מספר רב של פעולות הכנה, שדורשות מספר ביקורים במרפאה לפני ההגעה ליום ההשתלה.
היתרון המשמעותי של שיטה זו הוא בעובדה שניתן להעביר מתרפא עם שיניים מיד לגשר זמני המתפקד כמו שיניים. זאת, בניגוד לשיטת העבודה הרגילה שבה עוקרים את השיניים, נותנים תותבת שלמה או חלקית כפתרון מעבר ורק אחרי מספר חודשים מבצעים את השתלים.
בלי בדיקה מסודרת לא ניתן לדעת מה מצבו של בעלך והאם הוא מתאים לשיטת טיפול ב"יום אחד".
אם את חוששת, נראה לי שההמלצה הטובה ביותר היא לפנות למומחה נוסף בתחום שיקום הפה, עדיף אחד שגם מבצע שתלים, שיתן לכם חוות דעת נוספת.
תודה רבה ‏(דגן)
11:54

תודה רבה

תודה רבה על תשובתך המהירה אכן נלך ליעוץ נוסף היום הוא הלך לעשות CT .
מה בנוגע לאיכות השתלים איך אפשר להבטיח כי אכן אתה מקבל את מה שאתה משלם עבורו?תוצרת ישראל אמריקה
תשובה ‏(ד"ר נחום סאמט)
16:05

תשובה

שלום,
דווקא חלק מהשתלים הישראליים נחשבים מהטובים בעולם, לעומת חלק מהשתלים האמריקאיים שלא הייתי מסכים שיוחדרו ללסת שלי...
ולכן, כמו שכתבתי קודם, חשוב להגיע לרופא/ה מומחה, שאתם סומכים עליו/עליה, כי אז הטיפול יבוצע נכון ואני בטוח שבחירת השתלים תהיה נאותה.
לראש הפורום >

מידע על השתלות שיניים