פורום רפואת שיניים - השתלות שיניים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
13:01

אורך חיים של שתל

רציתי לשאול מה אורך חיים של שתלל ומה קורה אחר כך ?
גם אם זה יחזיק יותר, מה קורה כשזה לא מחזיק ? חייב לעבור לתותבת או שצריך לעשות שתלים אחרים, או שפשוט מחליפים את השיקום שמעל ?
תודה
אורך חיים של שתל ‏(ד"ר נחום סאמט)
13:44

אורך חיים של שתל

שלום,
מאחר ומדובר בטיפול רפואי, קשה לדעת מה יקרה אצלך. אורך החיים של שתל תלוי בגורמים רבים, וביניהם מצב הבריאות שלך, מצב השיניים והחניכיים שלך, רמת ההיגיינה של הפה שלך, וסוגי החיידקים המצויים אצלך בפה. בנוסף, גורמים אחרים משפיעים על אורך החיים של שתל כמו רמת וכיווני הכוחות המופעלים אצלך בפה באזור השתל/ים, סוג השחזור ועוד.
מבחינה סטטיסטית, מקובל לחשוב שיש לקחת בחשבון החלפת שתלים אחת ל-10 שנים. אבל בפועל ישנם מתרפאים רבים שלהם שתלים מתפקדים הקיימים בפה מעל 20-30 שנה, ומתרפאים ששתל זה או אחר נפגעים ממחלת זיהומית הפוגעת בהם גם אחרי שנה או שנתיים.
כאשר יש להוציא שתל שנדחה או שנפגע ממחלה זיהומית הגורמת להרס עצם סביבו, יש לבחון מה סוג השחזור הקיים עליו (כתר בודד, גשר של מספר כתרים מחוברים או תותבת, לדוגמא) ובהתאם לכך לפעול. ולכן, קשה לתת תשובה חד משמעית לשאלה מה קורה אם שתל לא מחזיק.
רופא/ה בעל ניסיון וידע בשתלים יוכל לתת תשובה יותר מפורטת, לאחר בדיקה ואבחנה של מצבך.
לראש הפורום >

מידע על השתלות שיניים