פורום רפואת שיניים - השתלות שיניים

האם אתה מומחה בתחום זה?

zap דפי זהב מפעילה עשרות פורומים, המנוהלים ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם. זה המקום עבור הגולשים והצרכנים לשאול, להתייעץ ולקבל הכוונה אמינה ומקצועית. כעת לפורום זה דרוש מנהל מקצועי חדש. מעוניין/ת לנהל את הפורום? לחץ/י כאן >

לראש הפורום >
הודעה/מחבר
תאריך ושעה
10:47

כמה שאלות הקשורות לסדק, איטומי חריצים ועוד

ד"ר סמט, ברשותך כמה שאלות:
(1) האם כל שן שמאובחנת עם סדק יש לעקור? האם יתכן שכלל לא הורגשו כאבים בשן זו, ודרך בדיקה וצילום רפואי הסדק אותר. האם כדאי חוות דעת שניה? במצב שהשן לא נעקרת, מה הסיכונים?
(2) איטומי חריצים שבוצעו בילדות, האם ניתן להשאירם בפה גם בגילאים מבוגרים, במידה והם עדיין תקינים?
(3) מתי מומלץ לגשת למומחה לשיקום הפה, או מה היתרון שלו על רופא שיניים כללי? האם הוא עדיף לכל מקרה, גם לטיפולים משמרים?
תודה רבה, מקווה שלא העמסתי יותר מידי שאלות..
11:00

כמה שאלות הקשורות..

ד"ר , אני מתנצלת ויתכן והשאלה לא מתאימה לפורום, עכשיו אני רואה שמדובר בפורום השתלות בלבד (פשוט חברה המליצה לי לשאול אותך, וזה המקום שמצאתי בו אתה עונה)..
13:07

שאלות בקשה לסדק, איטומי חריצים ועוד

שלום,
מאחר וחברה המליצה לך לפנות אלי, אנסה לעזור בתחומים בהם אני מרגיש שיש לי הידע הנדרש:
1. בהחלט ישנם מצבים בהם קיים סדק בשן ללא כל כאבים. אבחנה של סדק בשן דורשת בדיקה של כמה דברים, ובמרבית המקרים אין לכך שום עדות בצילום (אלא אם מדובר בתהליך שקיים הרבה מאד זמן). הבדיקה הברורה ביותר להערכת קיומו של סדק היא בדיקה הדומה לבדיקת חניכים: הרופא/ה דוקרים סביב השן בעזרת מחדר מיוחד ומחפשים נקודה בה המכשים "נופל" לכיס עמוק מאד. במקרה כזה - האבחנה היא כמעט חד משמעית.
במקרה ושן כזאת לא נעקרת - הסדק מאפשר לחיידקים לחזור למקום ולאחר זמן נוצר הרס משמעותי של העצם במקום, שתיקונו עלול להיות מורכב ומסובך, ולעיתים דורש זמן רק מאד מאד עד להחזרת המצב לקדמותו.
ולכן - אם יש סדק - רצוי לעקור את השן.
ומאחר ומדובר בתהליך בלתי הפיך (העקירה), כדאי בהחלט לקבל חוות דעת שניה, אם את לא מרגישה שהתשובות שניתנו לך ע"י הרופא/ה אינן מספקות אותך.
2. בהחלט נהוג להשאיר איטומים טובים כל עוד הם נותרים בפה.
3. רופא שיניים לומד 6 שנים בארץ. מומחה לשיקום לומד עוד כ-5.5 שנים נוספות. בהנחה שלא ביזבזנו את הזמן לריק - הרי שיש הרבה מאד יתרונות בהגעה למומחה לשיקום הפה.
יחד עם זאת, רופאי שיניים כלליים טובים מסוגלים ונותנים שירות וטיפול מצויין במקרים רבים, ולכן ההחלטה שלך.
מקווה שעזרתי.
14:17

תודה רבה על העזרה הרבה בתשובותיך!

תודה רבה ד"ר סמט, עזרת לי מאד. שירבו רופאים כמוך שעונים בצורה כ"כ אמפתית ובהירה. אם הייתי גרה קרוב לתל אביב הייתי שמחה להיות מטופלת על ידך (ויש לי לא מעט טיפולים לעשות)!!
15:48

תודה רבה על העזרה הרבה התשובותיך

בשמחה!
לראש הפורום >

מידע על השתלות שיניים